Budućnost lako preko Mladosti

Budućnost je u 19. kolu Druge lige, grupa Istok, ubilježila svoju drugu pobjedu u proljećnoj polusezoni, savladavši, na svom terenu, Mladost iz Rogatice, rezultatom 3:0.

U prvom dijelu na terenu nije viđeno mnogo lijepih fudbalskih poteza, niti prilika. Igralo se na sredini terena kada je, minut prije odlaska na odmor,  Krezović dugom loptom preko zadnje linije gostiju, zaposlio Mićića, a on izašao sam pred golmana i loptu pokraj njega sigurno poslao u mrežu. U drugi dio Piličani kreću borbenije, sa željom da osiguraju pobjedu. U 65. minutu Mićić je izašao  jedan na jedan sa golmanom, zalomio ga, a Karišik umjesto za loptu, hvata ga za nogu i pravi prekršaj za najstrožu kaznu. Za vođstvo od 2:0 sa bijele tačke siguran je  bio Krezović. U samom finišu susreta, razigrani Mićić sa desne strane ulazi u kazneni prostor, centrira do Pantića koji je bio sam na drugoj stativi i loptu samo poslao u mrežu Rogatičana.

U timu iz Pilice smatraju da je pobjeda potpuno zaslužena.

„U ovaj susret smo ušli odlučni da upišemo bodove i odličnom igrom, ispoštovavši dogovor iz svlačionice, u tome smo i uspjeli. Bili smo mnogo jači na  terenu, imali terensku inicijativu, stvorili nekoliko odličnih prilika i potpuno zasluženo pobijedili. Ovaj trijumf nam daje mnogo samopouzdanja pred naredni susret sa Drinom HE, koja je u samom vrhu tabele. S obzirom da smo u srijedu slobodni, imaćemo dovoljno vremena da se pripremimo za ovaj susret u kome ćemo, nadam se, upisati još jednu važnu pobjedu na svom terenu“, kazao je Slobodan Radić, golman Budućnosti.

Trijumf nad Mladosti je Budućnost odveo na deveto mjesto na tabeli, dok je ekipa iz Rogatice sa desete, pala na 12. poziciju.