Tabanci pobjedom u proljećnu polusezonu

Derbi prvog proljećnog kola Područne lige Birač u Branjevu, između istoimene domaće ekipe i Tabanaca, završen je trijumfom  jesenjeg prvaka i rezultatom 0:2.

U prvom dijelu se igralo oprezno sa obje strane, većinom na sredini terena, uz par nekih polušansi, tako da se na odmor odlazi bez pogodaka. Trener Tabanaca na početku drugog povremena umjesto Jovića uvodi Klisarića, koji igra mnogo ofanzivnije, pa tako kreće sa ozbiljnijim napadima. Već nakon dva minuta igre gosti su poveli sa 0:1. Lučić proigrava Džafića  koji vara jednog protivnickog igrača i , malo iskosa, sa lijeve strane, sa nekih 20 metara, šalje pravu bombu pod prečku domaćeg  golmana. Stvorili su Tabanci još nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu iskoristili da povećaju vođstvo. U 78. minutu golman Stanojević je degažirao loptu koja prelijeće zadnju liniju domaćih, Džafić  pretrčava štopere Branjeva,  vara i  golmana koji je krenuo da  uhvati loptu, ali devetka Tabanaca je  bila  brža i glavom je prebacuje  preko nemoćnog Terzića za 0:2. U posljednjih desetak minuta susreta, lider ima još tri zicera:  šut Milića brani golman, zatim Đurić odlično izvodi slobodan udarac, ali Klisarić sa pet metara šalje loptu preko prečke, a na kraju mladi Majlović vara dva protivnička igrača, ali sa 7-8 metara loptu  šutira  preko prečke, tako da se meč završava bez promjene rezultata.

Poslije odigranih utakmica 10. kola Područne lige Birač, Tabanci su, sa 28 bodova, zasad neprikosnoveni na tabeli.

„Vrijeme je bilo idealno za igru i na tribinama je bilo preko 350 navijača, koji su uživali u pravoj fudbalskoj predstavi. Kao što sam i očekivao, ubilježili smo prvu i za nas važnu pobjedu jer smo se od najbližih pratilaca na tabeli, Branjeva i Lokanja,  udaljili sedam bodova. Naš cilj je od početka prelazak u viši rang takmičenja i siguran sam da ćemo ga, ukoliko nastavimo sa ovakvim partijama, i ostvariti. U nedjelju nas očekuje utakmica 11. kola, u kojoj na svom terenu dočekujemo Borac iz Osmaka, i gdje ne smije biti kiksa,odnosno ništa sem pobjede ne dolazi u obzir“, istakao je Vidoje Đurić, trener Tabanaca.

Branjevo – Tabanci 0:2 (0:0)