Radnik evrogolom Stojčeva ostao bez pobjede u sudijskoj nadoknadi

U 26. kolu Premijer lige BiH Tuzla Sitija i Radnik podijelili su bodove na Tušnju. Bila je ovo tvrda utakmica sa dosta borbe i trke u kojoj nismo uživali u ljepoti fudbalske igre. Igralo se na mahove, u par trenutaka domaćini su atakovali ka golu Bijeljinaca, nakon čega su i gosti imali svoje prilike.

Najbolja prilika zabilježena je u 33. minuti kada je Maksimović nakon finte izbio sam pred Fejzića, no njegov udarac sa sedam metara blokira sjajni Kojić. U 42. minuti poništen je gol Tuzle. Zlatković je izveo slobodnjak iskosa sa lijeve strane, Brekalo je najbolji u skoku, no zbog nedozvoljene pozicije ostalo je 0:0 na semaforu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo oba gola. Nakon gužve pred golom domaćina Radović dobro šutira, Fejzić odbija loptu na koju natrčava Hadžić. Napadaču Radnika nije bilo teško da loptu topovski sprovede pod prečku gola Tuzle.

Do kraja susreta domaćini su pokušali doći do poravnanja, to im je pošlo za nogom u sudijskoj nadoknadi kada je Stojčev postigao eurogol. Projektil sa preko 20 metara završio je pod prečkom nemoćnog Lučića za konačnih 1:1.

FK TUZLA SITI: Efendić, Mitrović, Stojčev, Kojić, Čomor, Stjepanović, Brekalo, Bevab, Murga, Zlatković.

FK RADNIK: Lučić, Radović, Simonović, Sušić, Mekić, Hairilahović, Hadžić, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo