Boston odbranom do 1-0

Košarkaši Bostona savladali su Indijanu sa 84-74 te su poveli u četvrtfinalu Istoka sa 1-0.

Početak susreta nagovijestio je da nas čeka izuzetno tvrd meč. Dugo vremena bilo je 12-6 za Indijanu. Ipak, kasnije su ekipe uhvatile napadački ritam pa je prvi period završio rezultatom 20-20. U drugom periodu Indijana je bila bolja. Poveli su sa sedam razlike na početku trećeg perioda i tu prednost sačuvali su do poluvremena.

U trećem periodu Boston je zaigrao nestvarno dobro u defanzivi. Za cijelu četvrtinu primili su samo osam poena. U napadu se razigrao Irving te je predvodio preokret svog tima i dolazak do velikih +11. U poslednjem periodu Boston je kontrolisao rezultat. Održavali su dvocifreno vodstvo konstantno i bez ikakvih problema priveli su meč kraju.

Boston su do pobjede predvodili Markus Moris i Irving sa po 20 poena dok je goste predvodio Džozef sa 14 poena.