Jedinstvo zaustavilo Vlasenicu

Jedinstvo je uspjelo prekinuti seriju bez poraza koju je Vlasenica počela u sedmom kolu. U 22. kolu regionalnog Istoka, domaće ekipa je u Roćeviću, uprkos vođstvu Vlaseničana, uspjela preokrenuti rezultat i meč završiti u svoju korist, 3:2.

S obzirom da je u Roćević stigla kao blagi favorit, Vlasenica od samog starta pokazuje da je došla da se nadigrava i već u 5. minutu prijeti preko Markovića čiji šut blokira jedan od domaćih odbrambenih igrača.

Nekoliko minuta kasnije viđena je i dobra akcija po desnoj strani. Poslije nekoliko odbijenih lopti među igračima Jedinstva, lopta dolazi do Došića koji, sa šest  metara, šalje loptu pravo u ruke golmana  Lakića.

U 15. minutu korner za goste  izvodi Piljanović, a ispred gola Jedinstva  odlično se snalazi kapiten N.Kovačević i glavom smješta loptu iza leđa nemoćnog čuvara za  0:1.

Vlasenica i dalje napada, pa se ređaju prilike preko Milovanovića i Piljanovića, ali bez uspješne realizacije. Deset minuta prije kraja prvog dijela, odlično izveden aut domaćih, lopta dolazi na drugu stativu do M.Nikolića, a on je sigurno šalje u mrežu Vlasenice za poravnanje rezultata.

Odmah u sljedećem napadu Došić, nakon kontakta sa domaćim štoperom,  pada u kaznenom prostoru, ali sudija ne reaguje na proteste gostiju koji traže da dosudi najstrožu kaznu.

Minut kasnije, kapiten N.Kovačević šalje odličnu loptu do Piljanovića koji je sa lijeve strane, po zemlji, šalje u protivničku mrežu, za rezultat od 1:2, sa kojim se odlazi na odmor.

U drugi dio Vlasenica ulazi istim tempom i stvara nekoliko šansi, ali rezultat se ne mijenja. Domaća ekipa takođe pokušava da dođe do pogotka, ali odbrana Vlasenice je odlično funkcionisala sve do 71. minuta kada se, poslije dobro izvedenog udarca iz ugla, pred golom najbolje snalazi Ristić i sa pet metara postiže izjednačujući pogodak.

Sedam minuta kasnije, nakon gužve u šesnaestercu i nekoliko duela domaćih i gostujućih igrača, lopta  stiže do Tomića koji je  pored golmana D.Kovačevića šalje u mrežu, za preokret i rezultat 3:2.

Uzalud su bili protesti gostiju koji su smatrali da je pogodak postignut iz nedozvoljene pozicije, jer Ikonić pokazuje na centar. Do kraja susreta, razočarani Vlaseničani ne uspijevaju napraviti neku šansu koja bi dovela do promjene rezultata, tako da su tri boda ostala u Roćeviću.

Uprkos porazu, Vlasenica je zadržala četvrtu poziciju na tabeli, dok je Jedinstvo napredovalo za dva mjesta, i sada je sedmo.

FK Vlasenica

Jedinstvo (Roćević) – Vlasenica 3:2 (1:2)

Stadion Lugovi

Gledalaca: 100

Sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina)

Strijelci:  0:1 N.Kovačević u 15, 1:1 M.Nikolić u 35, 1:2 Piljanović u 40, 2.2 Ristić u 71, 3:2 Tomić u 78.

Žuti kartoni: Mi. Vasić, Radovanović, Lakić (Jedinstvo), Kurtuma, Majstorović (Vlasenica)

Jedinstvo: Lakić, Tomić, Rristić, Ml. Vasić (od 47. Andrić), Mi. Vasić (od 82. Stevanović), M.Nikolić, Ilić (od 72. Radovanović), Stojanović, Sekulić, Kostić, Ž.Nikolić

Trener: Aleksandar Pisić

Vlasenica: D.Kovačević, M.Kovačević, Kurtuma, Trninić, Došić, N.Kovačević, Milovanović, Majstorović, Marković (od 57. Stanišić), D.Petrović, Piljanović

Trener: Vladimir Janjić

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica