Podrinje lidera skinulo sa čela

Pobjedom nad Rudarom 1925, u derbiju  23. kola regionalnog istoka, Podrinje je lidera skinulo sa vodeće pozicije.

Kao što se i očekivalo, meč između trećeplasirane i prvoplasirane ekipe bio je borben, napet i neizvjesan do samog kraja.

Domaća ekipa je dobro otvorila utakmicu i od starta preuzela kontrolu na terenu. Podrinje do prednosti od 1:0 dolazi u 8. minutu. Nakon udarca iz ugla sa lijeve strane, G.Aćimović sa nekih sedam  metara šutira glavom, lopta udara u prečku i od nje se odbija u protivničku mrežu.

Slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo, jer već u sljedećem napadu po lijevoj strani, minut kasnije, poslije odličnog centaršuta Purića, Mitrović je, udarcem glavom sa nekih devet metara, matirao golmana Ristića, za poravnanje rezultata.

Do kraja poluvremena obje ekipe su stvorile nekoliko dobrih prilika, ali do promjene rezultata nije došlo. U drugom dijelu Podrinje je na teren  izašlo odlučno  da što prije riješi utakmicu. Izuzetne  šanse imaju B.Stevanović u 55. i 63. minutu,  a G.Aćimović u  68, ali odbrana Ugljevičana je u posljednjim trenucima uspijevala da  ih osujeti.

Od 66. minuta gostujuća ekipa je igrala sa deset igrača, jer je zbog drugog žutog kartona Cvijan Petričević prije vremena poslan u svlačionicu. Prednost igrača više Podrinje uspijeva iskoristiti u  71. minutu kada kapiten D.Aćimović ubacuje loptu u kazneni prostor, B.Stevanović spušta do Lukića, koji, neometan, sa pet metara, smješta loptu iza leđa golmana  Dragića, za vođstvo od 2:1.

Pokušavale su obje ekipe do kraja da dođu do pogotka, ali promjene rezultata nije bilo.

FK Podrinje, Tršić

Tri boda Podrinju nisu donijela promjenu na tabeli, ali su smanjili bodovni zaostatak  Tršićana za Milićima i Rudarom.

„I prije utakmice znali smo da će  biti veoma teška, s obzirom da znamo kakav je kvalitet Rudara 1925. Uspjeli da ostvarimo svoj cilj i zadovoljni smo pobjedom, ali ne baš i realizacijom koja  nas je pred kraj dovela u nezavidnu situaciju da moramo da pazimo da ne primimo pogodak.  Ipak, najvažnije je da su bodovi ostali u Tršiću i da je bodovni  zaostatak za Milićima i Rudarom 1925 smanjen na tri, odnosno dva  boda“, istakao je Ljubiša Jovanović, štoper tršićkog Podrinja.