Pet komada Laktaša (video)

Fudbaleri Laktaša osvojili su važne bodove u borbi za opstanak, pošto su danas kao domaćini nadjačali Polet. Napad je opet garantovao nulu, a pobjedu našem timu obezbijedili su defanzivci, strijelci svih pogodaka. Ipak do gola prvi stižu Brođani, igrao se 9. minut kada je sjevnula brza kontra a mrežu Bekića pogodio je kapiten Ignjatić. Nije to obeshrabrilo plave, koji ubacuju u brzinu više, a izjednačenje sedam minuta kasnije donosi Dragan Šavija. Isti igrač preokreće rezultat u 31. minuti, te se s 2:1 i otišlo na pauzu.

Gosti su od 37. minute s igračem manje, Lučanović je nakon kardinalne greške svog golmana oborio Stamenkovića u kaznenom prostoru za direktan crveni karton, pa su Laktaši imali priliku da uvećaju prednost iz penala, međutim Saša Erceg nastavlja promašivati s bijele tačke.

Na 3:1 povećao je kapiten Branko Keleman u 54. minuti. Svoj  ples Šavija je nastavio i u drugom poluvremenu, pa je samo dvije minute kasnije postigao svoj treći gol danas. Tačku na utakmicu stavio je dokapiten Davor Telić u 65. minuti. Polet će u narednom kolu dočekati Proleter, a Laktaši će gostovati u Vranjaku.