Velika pobjeda Slavije u borbi za opstanak, remek djelo Bjeloša

Juniori Slavije su u još jednoj u nizu nevjerovatno važnih utakmica savladali danas na svom terenu bijeljinskog Radnika sa 4:1 u utakmici 23. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je počela mirno, poprilično rastrzano sa obje strane. Niti jedni niti drugi nisu uspjeli prići golu, a jedinu kakvu-takvu šansu imao je Dejan Jolović iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, no šutirao je jako loše.

I onda, praktično iz ničega, Radnik stiže do pogotka. Igrala se 17. minuta kada je Kemal Hasikić pogodio mrežu Nemanje Jokića za vodstvo gostiju iz Semberije.Tek tada, Slavija je zaigrala znatno agresivnije i to im se u potpunosti isplatilo.

Igrala se 27. minuta kada je odbrana Radnika loše odreagovala, lopta je prebačena za Dejana Bjeloša čiji šut brani golman gostiju, Dalibor Mitrović, ali lopta dolazi pravo na nogu Darku Kusmuku koji to ne propušta za izjednačenje.

Četiri minute kasnije najljepši trenutak utakmice, a neće se pretjerati ni ako se kaže sezone u Premijer ligi BiH za juniore. Na nekih 40 metara od gola Radnika, gotovo kraj aut linije, kapiten domaćih, Dejan Bjeloš, je iz prve uhvatio volej, a lopta je ''kao kap'' ušla iza leđa Dalibora Mitrovića za preokret Sokolova.

Taj pogodak je šokirao goste, pa su dvije minute kasnije primili i treći gol. Ponovo je odbrana Radnika skromno odradila posao, a Dejan Jolović je to iskoristio, izašao sam na Mitrovića i onda pogodio za velikih 3:1.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Slavija stiže i do četvrtog gola. Sudija Admir Musić iz Sarajeva je pokazao na penal, a siguran je bio Dejan Bjeloš za svoj drugi gol na utakmici, a ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat ovog meča.

Imao je Radnik do kraja veliku šansu da smanji prednost domaćih. Admir Musić je dosudio i njima penal, ali je šut Mladena Dujkovića zaustavio Nemanja Jokić, pa je ostalo 4:1.

SLAVIJA - RADNIK 4:1 (3:1)
SRC Slavija
Gledalaca: 300
Sudija: Admir Musić (Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Hasikić 17, 1:1 Kusmuk 27, 2:1 Bjeloš 31, 3:1 Jolović 33, 4:1 Bjeloš 47 (p)
Žuti kartoni: Bjeloš, Salihić (Slavija), Nikić, Ristanović (Radnik)

Slavija: Jokić, Jolović, Mujkić, Bandović, Škrba, Bektić (od 73. Kolić), Kusmuk (od 57. Hrustanbegović), Parađina (od 75. Mitrić), Bjeloš (od 89. Lalović), Salihić (od 83. Vidaković), Kovačević

Radnik: Mitrović, Jović, Nikić, Ristanović, Odžaklić, Vujić, Dujković, Savić (od 60. Matović), Ristić, Hasikić, Vasiljević (od 46. Novak)

Mladost 3 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 2 : 1 Široki Brijeg
Borac 0 : 2 Slavija
Krupa 2 : 2 Sarajevo
Travnik 1 : 0 Zrinjski