Birač upisao važne bodove

Birač je, u 26. kolu regionalnog Istoka, na svom terenu upisao važnu pobjedu protiv favorizovanih gostiju iz Batkovića. Dervenćani su BSK Ledince ispratili sa tri pogotka u mreži.

Za domaću ekipu, koja se bori za opstanak u ligi, pobjeda je bila imperativ, pa su od samog početka preuzeli terensku inicijativu i počeli napadati na gol gostiju. Do vođstva od 1:0 Birač dolazi u 22. minutu. Nakon što je gostujući štoper igrao rukom u kaznenom prostoru, sudija je bez dvoumljenja pokazao na bijelu tačku, a kapiten R.Đurić je sigurno realizovao kazneni udarac. Deset minuta kasnije, poslije solo prodora, R.Đurić izbacuje Avramovića, on izlazi 1 na 1 sa golmanom Sekulićem  i lagano trese protivničku mrežu za 2:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor. U drugom dijelu, domaća ekipa je smirila igru i čuvala rezultat, a u samom finišu, šest minuta prije kraja, odličnu akciju Pejanovića i Dragića završio je R.Đurić udarcem glavom sa pet metara, za konačni rezultat 3:0.

Osvojeni bodovi su Birač podigli za mjesto više na tabeli i sada je ova ekipa 12, sa 32 boda, dok su BSK Ledinci pali dva mjesta niže, i sada su na devetom mjestu, sa 38.