Vlaseničani lako preko Gubera

Kadeti FK Vlasenica, u posljednjem, 10. kolu Druge omladinske lige Birač, na gostovanju u Srebrenici, ubjedljivo su savladali domaći Guber, rezultatom 0:5. Tri boda su Vlaseničane dovela nadomak čelne pozicije, ali zbog nekoliko zaostalih mečeva,  prvak će se znati tek kad oni budu odigrani

Do vođstva od 0:1 Vlaseničani dolaze  rano, već u 7. minutu, kada je  loptu iz kornera ubacio Janjušević, a Jovanović je, nakon sjajnog voleja, šalje pod prečku. Poslije silnih promašaja gostiju, a bez neke izglednije prilike domaćih,  prvi dio se završava bez promjene rezultata.

Na pocetku drugog poluvremena, skoro na isti načn,  Janjušević postiže pogodak nakon ubačaja Matića, za 0:2. Nakon tog gola počinje totalna dominacija Vlaseničana. Samo pet minuta kasnije Matić  sa 16 metara sigurno pogađa za 0:3. Najbolji potez na utakmici je viđen kod četvrtog pogotka gostiju, u 69. minutu. Jovanović je, nakon ispucavanja golmana, primio loptu na centru igrališta, prošao pored pet domaćih igrača, a golman Srebrenice nije imao šanse da odbrani njegov šut. U 73. minutu, poslije nedozvoljene pozicije Srebreničana, Golijan  je brzo izveo i dugom loptom uposlio Matića, koji se odlično snašao pored dva defanzivca i pronašao Janjuševića, koji postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačnih 0:5.

Na korak do titule: kadeti FK Vlasenica

Guber (Srebrenica) – Vlasenica 0:5 (0:1)

Stadion Vidikovac

Gledalaca: 10

Sudija: Srđan Ilić (Ljubovija)

Strijelci: 0:1  Jovanović u 7, 0:2 Janjušević u 55, 0:3 Matić u 60, 0:4 Jovanović u 69, 0:5 Janjušević u 73.

Guber: Orić, Hadžić, Salihović, Marković, Jeremić, Begić, Pašalić, Lazarević, Zekić, Kovačević, Mehmedović

Vlasenica: Deurić, Vržina, Krezović, Golijan, Marinković, Đurić, Matić, Janjušević, Jovanović, Stanimirović

Trener: Nebojša Kovačević

Igrač utakmice: Saša Jovanović (Vlasenica)

Željezničar Sport team : Borac
Kozara : Velež
Široki Brijeg : Zvijezda 09
Radnik (BN) : Tuzla City