Srbija u izmjenjenom sastavu bolja od Koreje

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u drugom kolu prve sedmice Lige nacija u Beogradu selekciju Južne Koreje sa 3:1 (15:25, 25:18, 25:17, 25:14 )

Drugog dana Lige nacija, Zoran Terzić izmjenio je dosta ekipu i dao je šansu Sari Lozo, Mini Popović, Maji Aleksić, Emiliji Antanasijević, Ani Bjelici, Jeleni Blagojević. Korejke su to iskoristile i prvi set osvojile sa ubjedljivih 25:15, da bi se domaća ekipa „probudila“ u drugom setu i zaigrala znatno bolje. Bilo je i dalje problema, mini serija protivnica, ali sredinom tog dijela igre Srbija se odvojila i na kraju izjednačila na 1:1 (25:18). Blok je proradio u trećem setu i svjetske šampionke stižu do 10:3, no tim iz Azije se vraća na -3. To nije dugo trajalo i Srbija je vodila sa 19:13, a završila sa 25:17. Kao i u prethodnom, srpske odbojkašice su dominirale i u ovom setu od samog početka i veoma brzo stvorile sigurnu prednost i na kraju završile meč sa 25:14.

Zadnju utakmicu prve sedmice Lige nacija Srbija će odigrati u četvrtak od 20 časova protiv selekcije Turske.