Kokot i Radovanović vode ka opstanku

Fudbaleri Slavije savladali su danas na svom terenu Drinu u 8. kolu Lige za opstanak sa 2:1, a gol odluke postigao je u samom finišu Igor Radovanović.

Već u prvom pravom napadu Slavija uspjeva da stigne do pogotka. Igrala se 6. minuta kada je Nikola Popovac dobio dugu loptu u prostor, odigrao povratnu za Zorana Kokota, koji na oproštaju od igračke karijere pogađa mrežu Marka Bogićevića.

Vrlo brzo nakon toga Slavija ima još jednu odličnu šansu, ponovo slična akcija, ali Zoran Kokot ovaj put mlako šutira, pa Bogićević brani. Gosti uzvraćaju jedinom smislenijom akcijom u prvom poluvremenu, no šut Stupara, Ivan Butorović uspjeva da odbije.

Nakon toga gotovo da nije bilo prilika niti na jednoj, niti na drugoj strani. Težina utakmice kao da je učinila svoje, i jedni i drugi su bili jako nervozni, a meč je isprekidan sa ogromnim brojem prekida. Drina je dobijala šansu više puta da preseli svoje visoke defanzivce u kazneni prostor Slavije, no domaći su uspješno otklanjali opasnost.

Ipak, u 42. minutu nije domaćinu bilo spasa. Siniša Lazić je dosudio igranje rukom Vučine Šćepanovića na dvadesetak metara od gola, a Radovan Vasić je sjajnim šutem preko živog zida lijepo pogodio za veliko slavlje gostiju.

Drugo poluvrijeme domaći otvaraju odličnom akcijom, ali i slabom završnicom Nemanje Pušare. Šutirao je preko gola. Odmah iza toga uzvraća Drina. Borislav Cicović je loše odreagovao, promašio loptu, što je iskoristio Slađan Stupar da krene prema Butoroviću, no gostujući fudbaler se nije snašao u toj sjajnoj šansi i jako loše je šutirao.

Kako je utakmica išla prema svome kraju, tako su i jedni i drugi bivali sve nervozniji, a nervoza kao da se uvukla i u sudije današnje utakmice, koji su bivali poprilično nesigurni u svojim odlukama. Novu šansu za Slaviju ima ponovo Nemanja Pušara, ali još jednim šutem iz daljine ne uspjeva da pogodi mrežu rezervnog čuvara mreže Drine, Mladena Lukića, koji je na početku drugog poluvremena zamijenio Marka Bogićevića.

Domaći, svjesni da im je pobjeda prijeko potrebna krenuli su jako prema protivničkom golu. Igrala se 72. minuta kada je Kebin Kentaro probio lijevu stranu Drinine odbrane, nabacio za Igora Radovanovića, ali on šutira preko gola. Tri minute kasnije u odličnoj šansi je i Nikola Bjeloš. Slabo je šutirao, ali je i Lukić uz probleme uhvatio loptu.

U 77. minutu svi su skočili na stadionu. Defanzivac Drine igrao je rukom u kaznenom prostoru, međutim Siniša Lazić nije želio da pokaže na bijelu tačku. Okružili su ga domaći fudbaleri, žustro protestovali, međutim sudija Lazić je ostao pri svojoj odluci.

Promašaje Slavije umalo da kazni Ognjen Stjepanović u 85. minutu utakmice. Čekali su domaći da Dragan Keranović mahne ofsajd, nisu dočekali, a Stjepanović se našao u dobroj poziciji, no šutira pravo u Butorovića.

Počeli su se gosti izležavati do kraja utakmice, međutim to ih nije spasilo. Igrala se 89. minuta utakmice kada je Igor Radovanović pokupio jedan otpadak i smjestio loptu iza leđa nemoćnog Mladena Lukića za veliko slavlje domaćih igrača.  U tim trenucima, sudija Siniša Lazić poslije slavlja pokazuje dva žuta kartona Igoru Radovanoviću, a onda isključuje i trenera domaćih Milana Gutovića, te Slavija ostaje sa igračem manje za sudijsku nadoknadu.

Onako kako su gosti pokušali privesti utakmicu kraju, to su uspjeli domaći igrači i stigli su do zaslužene i ogromne pobjede u borbi za opstanak, dok Drina dolazi na rub provalije.j

SLAVIJA – DRINA 2:1 (1:1)