Šekovići na drugo mjesto preko Podrinja

U derbiju vrha tabele 28. kola regionalnog Istoka, Šekovići su, na svom terenu, savladali Podrinje iz Tršića, rezultatom 2:1, i sa nova tri boda zauzeli drugo mjesto na tabeli. Tršićane je gubitak bodova koštao pada na šestu poziciju.

Žele u drugoligaško društvo: OFK Šekovići

Ni kiša koja je padala tokom susreta na Gradskom stadionu u Šekovićima nije uspjela spriječiti dvije odlične ekipe da na terenu pokažu zašto su u vrhu tabele regionalnog Istoka. U prvom poluvremenu igralo se većinom na sredini terena, iako su obje ekipe imale šanse koje nisu iskoristile. Domaći prvu imaju kada je S.Lukić izbacio Markovića koji šuta  sa 15 metara,  ali je golman gostiju poslao loptu u korner. Tršićani su pokušavali da domaći gol ugroze iz kontri, ali D.Lukić i V.Stevanović nisu bili precizni. U finišu prvog dijela Ninić kreće iz ugla, prolazi nekoliko igrača, ali sa nekih sedam metara puca pravo u čuvara Stevanovića, tako da se na odmor odlazi bez pogodaka. U drugo poluvrijeme Šekovljani ulaze agresivno i stvaraju šanse preko Miloševića i Popovića, ali golman Podrinja je bio nesavladiv. Nakon deset minuta igre, lopta dolazi do Kostića koji je centrirao sa desne strane,  S.Lukić je skočio i glavom pogodio drugi ugao mreže gostiju, za prednost od 1:0. Do izjednačenja gosti dolaze u 70. minutu kada napadač G. Aćimović lob udarcem šalje loptu pod prečku. Ipak, slavlje Podrinja je kratko trajalo, jer se samo tri minuta kasnije, nakon dobre akcije po desnoj strani,  R.Filipić odlično snalazi u šesnaestercu i šalje loptu u sami ćošak gola, tako da ni maestralni Stevanović nije uspio da je zaustavi, za vođstvo domaćih od 2:1. Do kraja susreta ponovo se igra na sredini terena, ali za razliku od prvog poluvremena, bez nekih izglednijih prilika.

Šekovljani ne odustaju od borbe za ulazak u Drugu ligu.

U utakmicu sa Podrinjem ušli smo veoma motivisani, svjesni činjenice da drugo mjesto donosi i mogućnost za ulazak u drugoligaško društvo. Uspjeli smo da, organizovanom igrom i dobrom koncentracijom,  još jednom ostavimo tri boda u Šekovićima, pobijedivši iskusnog i kvalitetnog rivala. Od liderske pozicije nas dijeli pet bodova, a pred nama su još dva kola u kojima ćemo dati svoj maksimum da pokušamo da prestignemo komšije iz Milića“, kazao je David Marković, najmlađi prvotimac u dresu Šekovića.

Poraz ih koštao pada na tabeli: FK Podrinje, Tršić

Šekovići – Podrinje (Tršić) 2:1 (0:0)