Kokot ''iz penzije'' pogodio za bod u Foči

Fudbaleri Sutjeske i Slavije podijelili su bodove u utakmici 31. kola Prve lige Republike Srpske odigravši u Foči 2:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je u jako tvrdoj utakmici. Sutjeska je bila kvalitetniji tim na terenu, međutim nisu uspjevali stići do pogotka, iako su imali nekoliko izglednih šansi pred golom Ivana Butorovića. Sa druge strane, Slavija je bila poprilično oprezna, nije gotovo ni dolazila pred gol Sameda Hodžića, te se u prvom poluvremenu i nije bilo šta zabilježiti sa njihove strane.

Sutjeska do gola stiže u 35. minutu. Probili su domaći po lijevoj strani, Đorđe Okuka je ušao u kazneni prostor gdje ga ruši kapiten gostiju, Bojan Regoje, a sudija Darko Vukojević pokazuje na penal. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Ognjen Pljevaljčić.

U drugo poluvrijeme Slavija ulazi mnogo odlučnije, te počinju da stvaraju prilike. U jednoj odličnoj našao se Stefan Arbinja, šutirao je, lopta na putu do gola pogađa defanzivca Sutjeske u ruku, svi gosti su skočili, međutim Darko Vukojević nije smatrao da je to dovoljno za penal. Slično je bilo i na drugoj strani kada su domaći tražili penal poslije jednog kontakta u kaznenom prostoru, no sudija iz Doboja je i tada pokazao da se igra nastavi.

I onda Sutjeska uspjeva da stigne do pogotka i udupla prednost. Bila je to duga akcija Fočaka, i jedni i drugi su griješili nekoliko puta, a onda je Rašević prvo pogodio stativu, zatim mu se lopta odbila, pa je ponovo šutirao. Butorović je tada odbranio njegov šut, ali pravo na nogu Bošku Radoviću koji pogađa za 2:0.

Djelovalo je tada kao da je Slavija potpuno klonula, jer bi ih u slučaju poraza samo teorija ostavljala u Prvoj ligi Republike Srpske, ali jako brzo se Sokolovi vraćaju. Nakon kornera, najviši u skoku je štoper Rade Bojanić ,koji pogađa za 2:1. Nisu gosti ni taj gol proslavili kako treba, a već je stigao drugi. Nikola Bjeloš se požrtvovano izborio za loptu na svojoj polovici, tom prilikom i udario u reklame, pa mu se morala ukazati pomoć, ali je akcija nastavljena, lopta je došla do Kebina Kentara koji upošljava Nikolu Popovca, a ovaj na drugoj stativi nalazi Zorana Kokota, koji se i danas našao u sastavu iako se zvanično oprostio protiv Drine prošlo kolo i pogađa za 2:2.

Nakon tog gola, nekako je došlo do mirnijeg perioda igre na terenu. Sutjeska je potonula nakon dva brzo primljena gola, pokušala se vratiti, međutim odbrana Slavije i golman Butorović su uspješno radili posao, dok Slaviji kao da je pao kamen sa srca nakon drugog postignutog gola, te prijete poslije samo jednom prilikom Nemanje Pušare, no odlazi to preko gola.

Do kraja utakmice, nije više bilo previše igre, Slavija je znala sačuvati ovaj rezultat, te će u posljednjem kolu sami odlučivati o svojoj sudbini. Dočekuju na svom terenu Slobodu koja je prežaljena, dok je Sutjeska ovim bodom, koji je kao poraz i definitivno ispala.

SUTJESKA  - SLAVIJA 2:2 (1:0)
Gradski stadion u Foči
Gledalaca: 300
Sudija: Darko Vukojević (Doboj)
Strijelci: 1:0 O. Pljevaljčić 35 (p), 2:0 Radović 55, 2:1 Bojanić 62, 2:2 Kokot 67
Žuti kartoni: Elez, Sekulović, Čvoro (Sutjeska), N. Pušara, Bjeloš (Slavija)

Sutjeska: Hodžić, S. Pljevaljčić, Rašević, Radović (od 87. Medan), Sekulović, Okuka, M. Ivanović (od 70. Šupić), Elez, Milić, O. Pljevaljčić, Čvoro

Slavija: Butorović, Cicović, Regoje, N. Pušara, Babić, Kokot (od 74. Jolović), Popovac (od 90+5 Rizvanović), Bojanić, Arbinja, Lalović (od 46. Bjeloš), Kentaro

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska