Birač izvojevao još jednu pobjedu

Birač je u  izvojevao još jednu važnu pobjedu, koja ga je izvukla iz opasne zone. Savladavši, na svom terenu, u 29. kolu regionalnog Istoka, favorizovanu Slobodu iz Donjih Zagona, rezultatom 2:1, Dervenćani su se popeli za mjesto više na tabeli i sada su deseti, sa 41 bodom.

Pobjegli iz opasne zone: FK Birač, Derventa

U ovaj meč obje ekipe su ušle oprezno, ali već nakon desetak minuta, počinje nadigravanje na terenu.  Prvi do pogotka dolaze gosti, u 14. minutu, kada Rosuljaš, nakon prodora po lijevoj strani, ulazi u sredinu i preciznim udarcem pogađa suprotni ugao Bogičevića. Pet minuta kasnije, nakon što je Pejanović srušen u šesnaestercu, sudija pokazuje na bijelu tačku. Kapiten R. Đurić preuzima odgovornost, ali golman odličnom intervencijom brani i odbija loptu, a na nju natrčava Borić i šalje je u mrežu za poravnanje rezultata 1:1. Uprkos dobrim šansama koje su imali Borić i R. Đurić za domaće, i Mašanović i Malivojević za goste, na odmor se odlazi bez promjene rezultata. Drugi dio susreta počinje ofanzivnijom igrom Birča, koja je krunisana pogotkom u 51. minutu. Poslije brzo izvedenog kornera, Pejanović pronalazi Andrića koji glavom pogađa za 2:1, i donosi veliku radost domaćinu. Na odličnu fudbalsku predstavu sjenu je bacilo nesportsko ponašanje domaćeg igrača Markovića i gostujućeg Bojanića, pa je sudija fudbaleru Birča pokazao direktan crveni karton i poslao ga u svlačionicu u 60. minutu. Iako sa igračem manje, ekipa iz Dervente uspijeva sačuvati rezultat, upisati tri važna boda u pretposljednjem meču u sezoni i trijumfom se oprostiti od domaće publike.

Slobodu je poraz koštao pada na šestu poziciju, gdje je sa 44 boda, koliko ima i petoplasirano Podrinje.

Birač (Derventa) – Sloboda (Donji Zagoni) 2:1 (1:1)