Marta odvela Brazil u osminu finala

Italija ispala sa Mundijala

Marta, pogoidla sa bijele tačke

Fudbalerke reprezentacije Brazila plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva koje se održava u Francuskoj. One su minimalnim rezultatom savladale ekipu Italiju rezultatom 0:1. Pred prepunim stadionom u Valansijenu viđena je jedna od boljih utakmica na ovom Мundijalu, puno borbe i veoma dobrih prilika sa jedne i druge strane.

Prvu šansu na meču imala je Italija u 5. minuti kada je Gaćini šutirala veoma dobro ali je Barbara čuvar mreže Brazila odbranila njen udarac i izbacila loptu u korner. Zatim su Brazilke prvi put opasno zaprijetile u 16. minuti, Marta je ubacila loptu iz kornera, a Debina atraktivno petom pokušala, no odlično je intervenisala Đulijani. Debina je šest minuta poslije imala još jednu šansu, prihvatila je loptu i sa šesnesterca pucala, ali je pogodila stativu. Italija je u 28. minuti postigla pogodak preko Gaćini, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našla istoimena igračica. Najbolja šansa a ujedno i posljednja u prvom poluvremenu bila je za Italiju, Gugani je centrirala u šesnaesterac, gdje je loptu dohvatila Bonansea, ipak je Barbara fenomenalnom odbranom spriječila vođstvo.

Početkom drugog dijela igre Brazila je zaprijetio iz slobodnog udarca kada je Andrešina pogodila prečku. Samo šest minuta kasnije malo je nedostajalo da Brazilke povedu, Katelin je dobro zahvatila loptu glavom, koja odlazi pored lijeve stative. Presudni momenat utakmice dogodio se u 74. minuti, Debina je ušla u kazneni prostor, a oborila ju je Linari što je glavni arbitar meča procijenio da je dovoljno za jedanesterac. Marta je namjestila loptu i pogodila gol za na kraju pobjedu od 0:1.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda