Prijatelji bolji od Borca 1981

Na inicijativu prvog čoveka drugoligaša Karanovca Ranka Stanarevića na igralištu “Šljunkara” u ovom banjalučkom naselju odigrana je zanimljiva prijateljska utakmica između fudbalera Borca generacije 1981 i prijatelja. Slavili su prijatelji rezultatom 3:1, ali svrha ovog susreta bilo je druženje i podsećanje na nekadašnja vremena i početke igrača Borca rođenih 1981. godine.

Specijalni gost na ovoj utakmici bio je Dragan Kime Marjanović, legendarni centarfor Banjalučana.

Na klupi Prijatelja sjedio je novinar Darko Basara, zajedno sa bivšim fizioterapeutom crveno-plavih Draškom Žižićem Žižom, koji su kasnije predvodili veličanstven ambijent trećeg poluvremena, zajedno sa Kimetom Marjanovićem i organizatorom utakmice-fešte Ranko Stanarevićem.

Zajednički snimak igraca Borca 1981 i prijatelja

Igralište: “Šljunkara” u Karanovcu. Gledalaca: 30. Sudija: Tomislav Gračanin (Banjaluka). Strelci: Vuklišević (iz penala) u 77. minutu za Borac 1981, a Žarić u 29, Anđelić u 56. i Pekez u 68. minutu za Prijatelje.

BORAC 1981: Rokvić, Zrnić, Vuklišević, Vujičić, Grmuša, Grujić, Lazić, Stanarević, Pušić, Mejakić, Aničić. Još je igrao: Anušić.

PRIJATELjI: Bijelić, S. Račić, Samardžić, Žarić, Senić, Božić, Selimanović, R. Račić, Devušić, Jandrić, Anđelić. Još je igrao: Pekez.

Borac 2 : 0 Rudar Prijedor
Podrinje 3 : 3 Kozara
Sloga 5 : 1 Željezničar Sport team