Nevil ogorčen na ponašanje Kamerunki

Fil Nevil, selektor Engleske

Nevjerovatne scene viđene su na utakmici osmini finala između Engleske i Kameruna, meč u kojem je reprezentacija Fila Nevila dobila rezultatom 3:0. Osim što su Kamerunke prijetile da neće nastaviti utakmicu u više navrata, bile su i prilično grube prema Engleskinjama, udarale su ih laktovima, pravile preoštre startove, a na početku jednu igračicu čak i pljunule.

Legenda Mančester Junajteda i selektor ženske reprezentacije Engleske, Fil Nevil imao je šta da kaže poslije duela.

- Ponosan sam na svoje igračice, ali nikada nisam vidio ovako nešto. To je kao kada si klinac, izgubiš i odeš kući, uzmeš svoju loptu i plačeš. Sedam miliona ljudi gledalo je ovu sramotu Kamerunai. Ovo sve gledaju mlade djevojčice i dječaci, te je prilično tužno ovo ponašanje, izjavio je Nevil.

Džoni Leuko laktom u glavu udara Nikitu Paris,

Sve sporne situacije za vrijeme utakmice: 4. minuta: Džoni Leuko laktom u glavu udara Nikitu Paris, žali se i dobija samo žuti karton. 13. minuta: Avgutin Ejangu pljuje na ruku Toni Dugan (nema kartona). 45. minuta:

Nakon što je VAR tehnologija priznala pogodak Engleskoj, Kamerunke su odbile nastaviti meč, te su prijetile da će napustiti utakmicu. Sa prijetnjama su nastavile i tokom poluvremena, a neke od igračica su i plakale, pa i prozivale FIFU za rasizam.

Igrala se 50. minuta: VAR je poništio pogodak Kamerunkama zbog nedozvoljene pozicije, one ponovo nisu htijele nastaviti utakmicu. Pa u  68. minuta: Dženit Jango namjerno je odgurnula glavnu sutkinju koja joj je ušla u putanju. Da bi u  90. minuti Aleksandre Engolo po nmjerno po nogama  udarila  Stef Haton.