Amerikanke sa dva penala prošle u četvrtfinale

Slavlje Amerikanki

Aktuelne prvakinje svijeta, igračice  Sjedinjenih Američkih Država plasirale su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pošto su savladale reprezentaciju Španiju rezultatom 1:2 u meču osmine finala.

Amerikanke su povele u 7. minuti Hert je probila po desnoj strani i ušla u šesnaesterac gdje je oborena od strane Mapi Leon, pa je arbitar dosudio kazneni udarac za tim Đilijan Elis,  a sigurna sa bijele tačke bila je Rapinou.

Međutim prednost nije dugo trajala, jer su dvije minute kasnije igračice Španije izjednačile rezultat, Garsija je presjekla loptu i poslala prema Hermoso koja kažnjava Amerikanke.

Onda u 75. minuti novi jedanaesterac za Sjedinjene Američke Države, Torkeila je po mišljenju sudije oštro išla prema Rapinuo, te je uz pomoć VAR tehnologije dosudila penal. Ponovo je siguran realizator bila Rapinuo i odvela svoju repezentaciju dalje.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda