EP: Crna Gora pobjedom nad Češkom obezbijedila prolaz dalje

Ženska košarkaška reprezentacije Crne Gore ostvarila je pobjedu nad Češkom u 3. kolu Evropskog prvenstva u letonskoj Rigi sa   70:57 (20:11, 19:13, 12:14, 19:19) i tako obezbijedila prolaz u narednu fazu takmičenja.

Poslije poraza od Francuske i Švedske, košarkašice Crne Gore dobro su otvorile meč sa Češkom i nakon tri minuta su vodile sa 11:0. Čehinje su uzvratile sa pet poena, a nakon deset minuta bilo je 20:11. Do polovine naredne četvrtine razlika je bila oko deset poena, zatim su Brezinova i Hejdova smanjile na -5, no Jovanović i Džonson  su stvorile najveću prednost od 15 poena i sa rezultatom 39:24 se otišlo na odmor. Tek pet minuta pred kraj utakmice Češka je prišla na 55:49, ali su Crnogorke odbile taj napad i ponovo se vratile na dvocifrenu razliku.

Najzaslužnija za pobjedu je Glori Džonson sa 27 poena, uz 14 skokova, Milica Jovanović je imala 19 poena i 12 skokova, a Božica Mujović takođe 19 poena, dok je sa druge strane Romana Hejdova postigla 16 poena, a Katerina Elhotova 12.  Protivnika u narednoj fazi Crna Gora će saznati nakon meča Letonija – Španija.