Amerikanke u finalu

Idu nu finale, reprezentativke Amerike

Aktuelne prvakinje svijeta, fudbalerke Sjedinjenih Američkih Država plasirale su se u finale Svjetskog prvenstva pošto su savladale reprezentaciju Englesku rezultatom 1:2. Pred 60.000 gledalaca na stadionu Park Olimpika u Lionu viđena je jedna fantastična utakmica i borba sa jedne i druge strane.

Izabranice Džili Elis su bolje počele meč, jer su povele u 10. minuti kada je O'Hara uputila oštar centaršut u kazneni prostor, a najbolje se snašla Pres i pogodila glavom za prednost Amerikankih. Devet minuta kasnije Engleska je izjednačila rezultat, Mid je poslala loptu u šesnaesterac za Vajt koja je fantastično pogodila gol. U 31. minuti Amerikanke su ponovo došle do prednosti, Horan je dugom loptom pronašla Morgan, te je ona glavom postigla pogodak i dovela svoju selekciju ponovo u prednost.

Zaustavljene u polufinalu, selekcija Engleske

U 69. minuti Engleskinje su izjednačile rezultat tako što je Vajt ponovo zatresla mrežu, ali je gol poništen nakon provjere VAR tehnologije, radi nedozvoljene pozicije. Na 10. minuta do kraja utakmice dosuđen je kazneni udarac za reprezentaciju Fila Nevila, Sauerbun je saplela Vajt što je bilo dovoljno da Alves Batista pokaže na bijelu tačku. Loptu ja namjestila kapiten Haton i šutirala, ali je njen udarac zaustavila Naher. Do kraja utakmice zbog drugog žutog kartona igru je u redovima Engleske morala napustiti Brajt. Rezultat se nije promijenio, pa će Amerikanke u finalu čekati boljeg iz duela Švedske i Holandije

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda