Remi Širokog i Želje

Široki - Željo 1:1/Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa Širokim Brijegom 1:1.

U desetoj minuti Jović šutira visoko preko  gola Željezničara , a dvije minute poslije udarac Franjića sa vrha kaznenog prostora brani Erić. U 27. minuti nakon ubačaja sa strane Bagarić glavom šutira pored gola. U 37. minuti Franjić sa distance šutira preko gola gostiju . Dvije minute poslije Kvesić ubacuje, a Bagarić usamljen glavom šutira preko praznog gola.

U 44. minuti ponovo ubačaj s lijeve strane, ovaj put Stanić u redovima domaćih glavom šutira pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Agilni M. Stanić u 48. minuti šutira prizemno pored gola. E. Zec u 58. minuti šutira iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative domaćeg gola. Minutu poslije Veselinović sa 20 metara prizemno šutira pored gola. Željo je poveo u 66. minuti. Veselinović je povukao loptu, dodao do Ramovića koji se ušetao u kazneni prostor i mirno, rutinski matirao golmana Širokog za 0:1.

Široki Brijeg je poravnao u 83. minuti. Marić je ubacio s lijeve strane strane, a Z. Vukoja poslao loptu u mrežu. Minutu poslije Dacić glavom šutira pored gola. Dvije minute prije kraja dobar napad domaćih, ubačaj s lijeve strane, ali Pavić u posljedni trenutak blokira. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Široki - Željezničar 1:1 (0:0)

Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić, Jović, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin. Još su igrali: Vukoja, Jurilj, Barišić, Marušić, Hrkać, Cipetić.

Željezničar prvo poluvrijeme: Erić – Stevanović, Sipović, Osmanković, Stanić – A. Zec, Sadiković, Bojo, Mujezinović – Zajmović, Krpić.
Željezničar drugo poluvrijeme: Kjosevski – Stevanović (A. Šehić od 70.), Sadiković, Osmanković, Pavić – Hajdarević, Alispahić – Mujezinović (Dacić od 70.), Ramović, Veselinović – E. Zec.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik