Mladost, generacija 2011. godište
U organizaciji Škole fudbala Mladost u Glamočanima je održan peti tradicionalni međunarodni turnir koji je, uz kamp Fudbalskog kluba Partizan, jedan od najpoznatijih projekata na području Opštine Laktaši.
Više od 80 ekipa nastupilo je u šest konkurencija, a svi akteri i gosti otišli su zadovoljni iz Glamočana, puni utisaka i lepih uspomena, naravno najzadovoljniji su bili pobednici i osvajači medalja, odnosno najbolji pojedinci. Kod najstarijih dečaka rođenih 2007. godine trijumfovao je Star iz Gradiške pobedom u finalu protiv domaćina, dok je Mladost iz Glamočana bila najbolja u najmlađoj kategoriji, 2011 godište. Pobednici su još Sport tim (2008), Borac Banjaluka (2009) i Borac Kozarska Dubica (2010).
Turnir su posetili mnogi fudbalski radnici, treneri i ljubitelji omladinskog fudbala iz banjaluke i okoline, a bilo je i gostiju iz Srbije, Hrvatske i Federacije BiH. Posebne reportaže i priče o turniru u Glamočanima pravila je i emitovala RMD produkcija Rade Dade Mićevića, a direktor Škole fudbala Mladost iz Glamočana Milenko Petrović je najavio iduće godine još bolje i reprezentativnije izdanje ovo svojevrsne manifestacije koja sve više liči na istinski fudbalski sajam talenata.
Rezultati, godište 2007, polufinale: Farmaprom – Tekstilac 2:0, Stars – OFK Spartak 2013 4:1, susret za treće mesto: Tekstilac – OFK Spartak 2013 0:1, finale: Farmaprom – Stars 0:2. Najbolji igrač Dušan Petrović (Stars), prvi strelac Dragan Pejić (Stars), najbolji golman Marko Bojandić (Farmaprom).
Godište 2008, polufinale: Omladinac – Mladost (G) 1:0, Sport tim - “Džaja” 4:0, susret za treće mesto: Mladost (G) - “Džaja” 0:2, finale: Omladinac – Sport tim 0:0 penalima 3:4. Najbolji igrač David Vujko (Omladinac), prvi strelac Dušan Pejaković (Sport tim), najbolji golman: Andrej Janković (“Džaja”).
Godište 2009, polufinale: Sporting – Sport tim 0:0 penalima 4:5, Stars – Borac (Banjaluka) 0:4, susret za treće mesto: Stars – Sporting Teslić 0:6, finale: Sport tim – Borac (BL) 0:4. Najbolji igrač Stefan Štrbac (Borac), prvi strelac Damjan Jelić (Sporting), najbolji golman Luka Roguljić (Sport tim).
Godište 2010, polufinale: Rudar Prijedor – Željezničar (Doboj) 0:2, Borac (Kozarska Dubica) – Zvijezda 1:0, susret za treće mesto: Zvijezda – Rudar Prijedor 2:0, finale: Borac (KD) – Željezničar (D) 0:0 penalima 3:2. Najbolji igrač Pavle Burazor (Borac, KD), prvi strelac Arnes Zulić (Zvijezda), najbolji golman Bojan Nakić (Željezničar).
Godište 2011, polufinale: Mladost (G) – Stars 1:1 penalima 3:2, Borac (BL) – Montevideo (Mrkonjić Grad) 0:1, susret za treće mesto: Stars – Borac (BL) 0:3, finale: Mladost – Montevideo 0:0 penalima 3:2. Najbolji igrač Milan Maksimović (Montevideo), prvi strelac: Andrija Vidović (Borac), najbolji golman Matija Ratković (Mladost, Glamočani).
Dečaci rođeni 2012. godine i mlađi odigrali su revijalni turnir, igrao je svako sa svakim i svim učesnicima su pripale medalje i diplome.
Sloboda | : | Željezničar Sport team |
Krupa | : | Sarajevo |
Zrinjski | : | Radnik (H) |
Tuzla City | : | Željezničar |
Zvijezda 09 | : | Radnik (BN) |
Velež | : | Široki Brijeg |
Borac | : | Kozara |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Sarajevo | 20 | 15 | 3 | 2 | 48 | |
2 | Zrinjski | 20 | 13 | 3 | 4 | 42 | |
3 | Velež | 20 | 12 | 2 | 6 | 38 | |
4 | Široki Brijeg | 20 | 11 | 3 | 6 | 36 | |
5 | Željezničar | 20 | 10 | 4 | 6 | 34 | |
6 | Sloboda | 20 | 8 | 5 | 7 | 29 | |
7 | Borac | 20 | 7 | 8 | 5 | 29 | |
8 | Željezničar Sport team | 20 | 8 | 4 | 8 | 28 | |
9 | Zvijezda 09 | 20 | 8 | 2 | 10 | 26 | |
10 | Tuzla City | 20 | 6 | 6 | 8 | 24 | |
11 | Radnik (BN) | 20 | 5 | 3 | 12 | 18 | |
12 | Krupa | 20 | 5 | 3 | 12 | 18 | |
13 | Radnik (H) | 20 | 3 | 3 | 14 | 12 | |
14 | Kozara | 20 | 2 | 5 | 13 | 11 |