Akademija Pandev lako pala

Akademija Pandev - Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog savladali su večeras u Skoplju domaću Akademiju Pandev sa 3:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u naredni krug kvalifikacija.

Već u drugoj minuti Plemići su imali stopostotnu šansu, ali je Čubraković odbranio udarac Mandića da bi dvije minute kasnije domaći uzvratili. Pandev je sjajno probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a Milovanovikj je zakasnio, te su Plemići imali mnogo sreće u ovoj situaciji.

U osmoj minuti nova šansa za bh. predstavnika. Šovšić je sjajno proigrao Govedaricu koji se oslobodio svog čuvara i dobro šutirao, no lopta je otišla pored gola.

U 11. minuti Stojkovski je izveo slobodnjak, a pokušaj Milovanovikja je izblokiran. Minutu kasnije Plemići su poveli. Kadušić je fantastično centrirao sa desne strane, a mrežu golmana domaćeg tima je pogodio Irfan Hadžić sjajnim udarcem glavom.

Već u 28. minuti na semaforu Arene Todor Proeski je stajalo 0:2 za Zrinjski. Mandić je izašao sam na golmana domaćeg sastava i sjajnim udarcem ga matirao, te udvostručio vodstvo Plemića u Sjevernoj Makedoniji.

Do kraja prvog poluvremena domaći su pokušali doći do izjednačujućeg pogotka, te su imali šansu preko Milovanovikja koji je šutirao glavom, no njegov udarac je završio pored gola Brkića, pa se na odmor otišlo pri vodstvu Plemića rezultatom 2:0.

Zrinjski do trećeg gola dolazi u 55. minutu. Dobio je Miljan Govedarica loptu, okomio se ka golu domaćih, izbacio laku odbranu, a onda samo loptu proslijedio iza golmana Čubrakovića, koji je samo pogledom ispratio u mrežu.

Do kraja utakmice Zrinjski sa nekoliko šuteva još prijeti, međutim rezultat se nije mijenjao, da bi najbolju šansu za domaće promašio u 86. minutu Doriev, no njegov odličan šut je ostao na prečci Brkićevog gola.

Ostalo je do kraja 0:3, te je Zrinjski odradio velikim posao ka prolazu u drugi krug kvalifikacija.

AKADEMIJA PANDEV - ZRINJSKI 0:3 (0:2)

Stadion: National Arena Todor Proeski (Skoplje). Gledatelja: 500 Sudija: Kai Erik Steen (Norveška). Žuti kartoni: Stoilov, Dimov (Akademija Pandev). Strijelci: 0:1 - Hadžić (12), 0:2 - Mandić (28), 0:3 - Govedarica (55).

Akademija Pandev: Čubraković, Iliev, Dimov, Kostov, Atanaskoski; Stojkovski (od 66. Temelov), Tomovski, Stoliov; Milovanovikj (od 77. Velinovski), Doriev, Pandev (k) (od 68. Krstovski). Trener: Jugoslav Trencovski.

Zrinjski: Brkić, Kadušić, Jakovljević (k), Barbarić, Rugašević; Rustemović, Čurjurić, Šovšić (od 76. Pezer), Mandić (od 83. Bencun), Govedarica, Hadžić (od 66. Lendrić). Trener: Hari Vukas.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik