Radnik stao u Tuzli (video)

Nakon nesrećnog ispadanja od Spartak Trnave u kvalifikacijama za Ligu Evrope tim Radnika je u prvom kolu Premijer lige gostovao kod Slobode na Tušnju.

Nije meč dobro počeo za ekipu Mladena Žižovića. Sopstvenu mrežu pogodio je Bečelić, a nakon tog gola Sloboda se vratila u defanzivu.

Prepustila je kontrolu i posed lopte Radniku. Ekipa iz Bijeljine je napravila nekoliko situacija koje su mogli bolje završiti, ali nije bilo sreće za njih. Na odmor se otišlo kod rezultata 1:0 za Slobodu.

Nastavak je doneo jednu bolju i poletniju Slobodu. Čini se da su igrači Radnika ipak bili umorni nakon meča u Slovačkoj, a to je iskoristila Sloboda i stigla u 63. minuti na 2:0. Amer Bekić je matirao Kozića.

Tračak nade za Radnik se pojavio u 85. minutzi. Mrežu Lakića je pogodio njegov saigrač Mujagić, pa je rezultat bio 2:1.

Sloboda je uzevši sve što se videlo na ovom meču bila ipak bolja.

Sloboda – Radnik 2:0 (1:0)

Tušanj: Stadion Slobode: Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Pomoćnici: Moamer Čaušević (Sarajevo), Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo). Četvrti sudija: Mateo Musa (Čitluk). Posmatrač suđenja: Dragan Vasiljević (Doboj). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Strelci:; Bečelić (autogol) 23. Am. Bekić 63. (Sloboda).

Sloboda: Lakić, Beganović, Salihović, Pršeš, Smajić, Bekrić, An. Bekić, Ivetić, Livančić, Maksimović,Al. Bekić. Na klupi: Fejzić, Muratović, Uzelac, Osmanović, Rastoka, Mujagić. Trener: Mile Lazarević.

Radnik: Kozić, Bečelić, Simonović, Popara, Zukić, Peco, Maksimović, Bradonjić, Šurić, Šubert, Merajić. Na klupi:   Hodžić, Mekić, Vasić, Gogić, Despotović, Plavšić, Motika. Trener: Mladen Žižović.

Sloboda 2 : 1 Radnik
Široki Brijeg 0 : 1 Čelik
Sarajevo 1 : 0 Zrinjski
Velež 1 : 3 Mladost
Željezničar 0 : 0 Borac
Zvijezda 09 1 : 5 Tuzla Siti