Famos u komšijskom duelu bolji od Romanije

Fudbaleri Famosa savladali su jutros u prijateljskoj utakmici paljansku Romaniju sa 2:1 na stadionu u Vojkovićima.

U duelu dvije ekipe koje će u sezoni pred nama odmjeravati snage poslije dugo godina u Drugoj ligi Republike Srpske Motoristu su pokazali bolji fudbal, pa Vladimir Drinjak definitivno može biti zadovoljan onim što je  vidio u današnjem susretu.

Stvarali su domaći fudbaleri prilike, naročito u prvom poluvremenu su bili dominantnija ekipa, ali su na kraju stali na dva postignuta pogotka, i to oba postignuta u kratkom roku sredinom prvog poluvremena.

Prvo je u 33. minutu utakmice poslije prekida i slobodnog udarca Borislava Otovića lopta prošla kroz šumu igrača u kaznenom prostoru i odsjela iza leđa pokrivenog Aleksandra Šehovca. Samo par minuta kasnije Marko Tešanović šalje dugu loptu ka golu Šehovca, a Marko Marković pogađa za 2:0.

Osim te prilike Motoristi imaju još nekoliko zrelih šansi preko Lalovića i Stevanovića prije svega, međutim rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta slična slika na terenu, s tim da su izmjene koje su izvršili Vladimir Drinjak i Srđan Delipara smanjili ritam utakmice u odnosu na prvo poluvrijeme. Famos je i dalje bila ekipa koja je kontrolisala meč, ali i Romanija je pokazala da zna discplinovano da se brani. Famos prijeti šutem iz slobodnog udarca Marka Tešanovića koji pogađa prečku, a onda se lopta odbija u korner, da bi potom i Danel Blažić poslije sjajnog solo prodora šutirao tik pored gola.

Romanija do gola stiže u 84. minutu utakmice kada se Koroman odlično snalazi, prolazi pored odbrane Motorista i pogađa za konačnih 2:1.