Srpske odbojkašice poslije drame odlaze na Olimpijske igre

Odbojkašice Srbije pobjedom nad selekcijom Poljske u Vroclavu od 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23) obezbijedile su plasman na Olimpijske igre u Tokio naredne godine i to će biti četvrti uzastopni put da tim Zorana Terzića ide na to takmičenje.

Poljakinje su bolje otvorile meč, imale su +3, da bi srpski tim blokovima stigao do izjednačenja. Igralo se zatim poen za poen, no domaća ekipa pravi novu seriju od 4:0 i vodi sa 17:13. Održale su tu prednost do kraja i osvojile set sa 25:21. Nošene domaćom publikom Poljakinje su i na startu drugog seta imale vođstvo do 7:4, no tada Srbija pravi seriju 8:1, a na drugi tehnički tajm-aut odlazi sa vođstvom od 16:14. Poljska je ubrzo izjednačila, vodila se velika borba živaca, Mina Popović je asom donijela +2 svojoj ekipi, ali ponovo su domaće odbojkašice izjednačile na 22:22. Onda je Bjanka Buša vezala dva poena za set lopte, a izjednačenje je donijela Tijana Bošković (25:23).

U novom setu Srbija je prvi put ta koja kontroliše rezultat i ima prednost od dva poena. Izjednačila je Poljska na 11:11, da bi Buša i Bošković stvorile +4 (16:12). Servisima Veljković i Ognjenović bilo je sve lakše i set je završen sa 25:16. Neizvjasno je bilo i na početku četvrtog seta, ponovo je domaćin bio taj koji je imao prednost. Kasnije je bilo i 18:12, pa 21:16, ali zahvaljujući servisu Maje Ognjenović i nevjerovatnoj Tijanom Bošković svjetske šampionke su preokrenule i stigle do Tokija.

Najefikasnije na meču bila su Tijana Bošković  i Malvina Smaržeksa 27 poena, Brankica Mihajlović 18, Mina Popović, Bianka Buška 10, na drugoj strani Stisjak 16, Kakolevska 11. Iz tima Srbije vizu za Olimpijske igre dosad su izborili vaterpolisti i po četvero strijelaca i plivača.