SFK ostvario novu pobjedu

SFK 2000 Sarajevo

Fudbalerke SFK 2000 Sarajeva ostvarile su drugu pobjedu u kvalifikacijama za Ligu Šampiona, pošto su jučer u Trening centru NS/FS BiH u Zenica savladale ekipu iz Izraela ASA Tel Aviv University minimalnim rezultatom 1:0. Ekipa Samire Hurem je tako iz dvije utakmice osvojila šest bodova i za prolaz dalje će se boriti protiv tima sa Islanda Breidablika.

Prvu šansu na meču imao je gostujući tim u 16. minuti kada je Ohana izvela korner, a šut glavom sa peterca V. Cohen odbranila je Hasanbegović. Četiri minute poslije Sarajke su zaprijetile preko Kuč koja je šutirala sa ivice šesnaesterca, ali njen pokušaj odbranila je A. Cohen. Prvo poluvrijeme igralo se dosta izjednačeno sa jedne i druge strane. U 44. minuti Ohana je izvela korner, a u skoku najbolja je bila Sade, no Hasanbegović je bila na mjestu i dobro intervenisala, to je bila ujedno i posljednja šansa u prvom dijelu igre.

U nastavku utakmice prvu priliku imao je tim iz Izraela, ali tek u 74. minuti kada je Elinav sa desne strane utrčala u kazneni prostor ekipe SFK, ali je njen udarac otišao preko gola. Sarajke su pobjedonosi pogodak postigle pet minuta kasnije, A. Spahić je uputila centaršut sa desne strane u šesnaesterac, a na drugoj stativi najbolje se snašla Đoković i poslala loptu u mrežu za 1:0, što se na kraju ispostavio kao konačan rezultat ovog meča.