Mladost bolja od Sutjeske u komšijskom derbiju

Mladost Gacko - Sutjeska Foča

Fudbaleri gatačke Mladosti savladali su juče na svom stadionu komšije, Sutjesku iz Foče rezultatom 2:1 i tako na najbolji mogući način otvorili ovu sezonu.

U susretu starih rivala, prvo poluvrijeme bilo je izuzetno dinamično no ipak mreže su mirovale sve do 66. minuta kada je povratnik u matični klub iz trebinjskog  Leotara, Rajko Ćeranić koji je bio i najbolji akter susreta, nakon maestralne asistencije velike nade gatačkog fudbala Ivana Vukovića zatresao mrežu  Aleksandra Šehovca.

Ni gosti, koje sa klupe predvodi  Duško Rašević, koji je tokom igračke karijere svojevremeno nosio dres gatačkog kluba nisu odustajali pa su nakon prodora kapitena Dejana Raševića i izjednačili.

Naime, Rašević je munjevito prošao protivnike, pogodio prečku gola Slobodana Guzine da bi na „ odbitak“ naletio Bojan Todorović te 15. minuta prije kraja poravnao rezultat.

Činilo se da će , po bod pripasti i jednoj i drugoj ekipi, no domaći su željeli pun plijen.

U posljednjem minutu susreta jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca nekada i u Prvoj ligi a danas na drugoligaškom Istoku, Dragan Goranović pogodio je stativu, a najbolje se u šesnaestercu snašao najiskusniji akter meča, Bojan Mrković koji je u maniru rasnog strijalca pogodio  mrežu i donio radost na Gradskom stadionu.

Trener domaćih Željko Popović mora biti zadovoljan prikazan igrom, jer je Mladost igrala ofanzivno i lepršavo, svih 90 minuta, što daje vjeru i nadu da bi tim koji sljedeće sezone slavi pola vijeka svoga postojanja ove godine biti visoko plasiran. Sa druge strane Fočaci su se pokazali kao ekipa koja može mnogo ove godine, bez obzira što je riječ o podmlađenoj ekipi u odnosu na prethodnu utakmicu. U sljedećem kolu Mladost gostuje u Zvorniku ekipi Drine a to će ujedno biti i derbi kola, dok će Sutjeska  na svom terenu dočekati Ilićku iz Brčkog.

Proleter 0 : 0 Drina HE
Milići 0 : 2 Budućnost
Leotar 3 : 1 Romanija
Velež 2 : 0 Glasinac 2011
Stakorina 2 : 1 Drina
Mladost (G) 2 : 1 Sutjeska
Ilićka 01 1 : 1 Mladost (R)
Famos 2 : 1 Jedinstvo