Tešanjaci " protutnjali " kroz Konjic, remi u Bihaću, Zajko Zeba donio tri boda Olimpiku u Živinicama

Olimpik, Sarajevo

Kao što je i najavljivano prije starta u Prvog ligi FBiH, to se već u 1. kolu i ostvarilo, pa nas  po običaju čeka neizvjesna trka za prvaka i za opstanak.

Kako su najavljivali iz TOŠK - a iz Tešnja, borbu za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala, to su na uvijek nezgodnom gostovanju u Konjicu  i dokazali.  Dizdarević je pogodio za 0:1 u 22. minuti, u drugom dijelu još su dva gola za Tešnjake postigli, Poturalić i Šabić,  za velika tri boda na startu, 0:3 .

Još je sarajevski Olimpik zabilježio gostjuću pobjedu, protiv Slavena u Živinicama, 0:1, gol, vrijedan tri boda je postigao Zajko Zeba, a utakmicu preokreta u startnom kolu su u Hadžićima odigrali domaći Radnik i prošlosezonski premijerligaš GOŠK iz Gabele, domaći su prelijepim golom Šehića stekli prednost u 10. minuti, da bi u nastavku Aletić, 43' i Kulović u posljednjim trenucima prvog dijela pogodio za pobjedu Gabeljana, 1:2.

I Orašje na startu pokazalo da ima kvalitet za nešto više, u duelu protiv Rudara, na svom travnjaku, pobjedonosni gol je dao Prgić, 1:0, dok je na još jednom  derbiji bivših premijerligaša u Bihaću između domaćeg Jedinstva i Zvijezde iz Gradačca, viđena kvalitetna utakmica bez pobjednika, 1:1, Nuspahić - Čulum.

Bivši premijerligaš Travnik, povratnik na prvoligaške terene je ugostio ekipu Bratstva iz Gračanice, Travničani su porazili goste rezultatom, 3:0, uz dva gola Čatića, te Torlaka, a Goražde je zabilježilo domaću pobjedu u duelu sa ekIpom Metalleghe BSI, pogađali su Hasanović i Žerić, za poražene, Bešagić.

Jedini susret bez golova su na čapljinskim Bjelavama odigrali domača Čapljina i banovićke Budućnost.

U ovom kolu postignuto je 16 golova, pokazana 33 žuta , dosuđeno je jedan penal. Ukupno je bilo  gledalaca, 2. 500, najviše u Bihaću, 800 .

Rezultati,

Konjic : Igman - TOŠK  0:3 ( Dizdarević 22' Poturalić 50' Šabić 63'  ) .

Orašje : Orašje - Rudar 1:0 ( Prgić 17' / ) .

Čapljina : Čapljina -  Budućnost 0:0  .

Hadžići : Radnik - GOŠK 1:2 ( Šehić 10' / Aletić 43' Kulović 45+2' ) .

Goražde :  Goražde - Metalleghe BSI 2:1 ( Hasanović 8' Žerić 28' / Bešagić 23'  ).

Bihač : Jedinstvo - Zvijezda 1:1 ( Nuspahić 2' / Čulum 66' ) .

Živinice : Slaven - Olimpik 0:1 ( Zeba 66'  ) .

Travnik : Travnik - Bratstvo 3:0 ( Čatić 19' iz 11m. 90+1' Torlak 22' / ) .

Lista strijelaca:

2 gola- Berin Čatić ( Travnik ),

1 gol, Armin Bešagić ( Metalleghe BSI ), Elvedin Aletić, Vedin Kulović ( GOŠK ), Ahmed Hasanović, Denis Žerić ( Goražde ), Danijel Čulum ( Zvijezda ), Anes Nuspahić ( Jedinstvo ), Marko Prgić ( Orašje ), Benjamin Šehić ( Radnik ), Zajko Zeba ( Olimpik ), Amer Torlak ( Travnik ), Dino Dizdarević, Husein Poturalić, Ahmed Šabić ( TOŠK ).

Parovi 2. kola, 17. avgust u 17:30 sati, Kakanj: Rudar - Zvijezda, Jajce: Metalleghe BSI - Jedinstvo, Banovići: Budućnost - Goražde, Gračanica: Bratstvo - Igman, Orašje: Orašje - Radnik, nedjelja, 18. avgust u 17:30 sati, Sarajevo: Olimpik - Travnik, Gabela: GOŠK - Slaven .