Podrinje trijumfalno u novu sezonu

Podrinje je pobjedom krenulo u novu sezonu. Tršićani su na startu prvenstva u Regionalnoj ligi, grupa  Istok, na svom terenu trijumfovali nad Partizanom iz Donje Trnove, sa ubjedljivih 3:1.

Ubjedljivi na startu: FK Podrinje, Tršić

U prvi dio susreta obje ekipe su ušle oprezno, ali Podrinje vrlo brzo potpuno preuzima terensku inicijativu i u nekoliko navrata prijeti golmanu Đokiću. Ipak, na pogodak se čekalo do 39. minuta. Marko Lazarević, novajlija u dresu Podrinja, je dobio loptu u prazan prostor, desno iskosa,  a zatim je majstorski "podbo loptu" i prebacio golmana gostiju, za vođstvo od 1:0 i na odmor se odlazi sa ovim rezultatom.

Domaća ekipa borbeno ulazi u drugo poluvrijeme i vrlo brzo povećava svoju prednost. Lukić šalje dobar pas u šesnaest metara G. Aćimoviću koji  izlazi sam pred gol gostiju i lobuje golmana koji je izašao s namjerom  da stigne loptu prije napadača Tršićana. U 65. minutu  domaća ekipa  već vodi sa 3:0. Simić je presjekao akciju gostiju i odigrao pas do  Lazarevića koji iskosa, sa lijeve strane,  izlazi sam pred  Đokića  i majstorski, po dijagonali, u dalji ugao, šalje  loptu u mrežu. Partizan  u 74. minutu uspijeva ublažiti poraz pogotkom Sekanića iz slobodnog udarca.  G.Aćimović je pred kraj imao odličnu šansu da još jednim pogotkom zapečati pobjedu, ali pogađa stativu, pa je susret završen rezultatom 3:1.

U taboru Podrinja ističu da su bodovi zasluženo ostali u Tršiću.

Pobjeda u prvoj utakmici, i još ovako ubjedljiva, sigurno  će doprinijeti  samopozdanju i motivaciji pred naredne mečeve. Pored tri postignuta pogotka, imali smo još nekoliko stopostotnih prilika, tako da je samo sreća presudila da pobjeda ne bude ubjedljivija, a moram pomenuti i pogodak Marka Lazarevića, u prvom poluvremenu, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Gosti su opasno prijetili, ali nisu uspjeli da stvore neke izglednije šanse.  Partizan se pokazao kao izuzetno kvalitetan protivnik, ali je pobjeda zasluženo pripala nama. Već u ovom susretu se pokazalo da smo pripreme kvalitetno odradili, a da su pojačanja bila pravi izbor. Ipak, opuštanja nema, jer nas već u sljedećem kolu čeka odlična Trnovica, a mi želimo da upišemo i prve gostujuće bodove“, kazao je Branislav Maksimović, trener Podrinja.

Podrinje (Tršić) – Partizan (Donja Trnova) 3:0 (1:0)

Stadion u Tršiću

Gledalaca: 60

Sudija: Darko Petković (Brčko)

Strijelci: 1:0 Lazarević u 39, 2:0 G.Aćimović u 53, 3:0 Lazarević u 65, 3:1 Sekanić u 74.

Žuti kartoni: N.Aćimović, Lukić, Tešić, G.Aćimović (Podrinje), Tomić, Cvjetinović (Partizan)

Podrinje: Ristić, Tešić, Delibajrić, Andrić (od 64. I.Novaković), Lazarević, G.Aćimović, Lukić, Simić, Ž. Krstić (od 84. Bajić), N.Aćimović (od 72. S.Aćimović), V.Krstić

Trener: Branslav  Maksimović

Partizan: Đokić, Cvjetinović, Marković, Sekanić, Lazić, Rikić,(od 60. Grujičić), Vasić (od 59 Lujanović), Mitrović, Bogićević, Tomić, Lakić (od 19. Mihajlović)

Igrač utakmice: Marko Lazarević (Podrinje)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci
Čelopek 1 : 1 Jedinstvo