Tabanci se u Batkoviću izborili za podjelu bodova

Ekipa koja je u protekloj sezoni furiozno prošla kroz Područnu ligu Birač i pridružila se društvu na regionalnom Istoku, Tabanci, nisu razočarali ni na startu prvenstva u višem rangu takmičenja.

Na startu upisali bod: FK Tabanci

Žrijeb je odlučio da debitantsku utakmicu igraju  na gostovanju u Batkoviću, sa nezgodnom ekipom BSK Ledinaca, koja je već godinama stabilan regionalac.

Domaći u ovaj meč ulaze sigurno i već u trećem minutu dolaze do vođstva, kada Čavić izlazi sam pred gol Tabanaca i iskusno matira nemoćnog Bogićevića, koji je u redove novog regionalca stigao iz zvorničke Drine. Ipak, goste ovaj pogodak nije obeshrabrio, nego kreću borbenije, pa se do kraja prvog dijela igrala čvrsta igra na sredini terena, bez nekih šansi ni na jednoj strani.

U drugo poluvrijeme novajlije u ligi ulaze odlučni da se izbore za dobar rezultat i odličnim akcijama novajlije Stevanovića, u prošloj sezoni drugog strijelca regionalnog Istoka,  i Džafića prijete golu domaćih. Nakon samo osam minuta, Klisarić odličnim šutom sa 25 metara pogađa sami ugao golmana Mitrovića, za poravnanje rezultata 1:1. U 70. minutu Tabanci ostaju sa deset igrača, jer je Džafić, zbog drugog žutog kartona, poslan u svlačionicu, ali to im ne smeta da nastave sa dominantnom igrom. Ipak, Lučić, a ubrzo i rezervista Milić, propuštaju odlične šanse da preokrenu rezultat, pa je ovaj susret,  završen jedinom podjelom bodova, u ovom kolu.

U timu iz Tabanaca zadovoljni su početkom sezone.

"Znali smo da nas čeka veoma težak meč, jer smo mi, prije svega,  novajlije u ovoj ligi, ali i zbog činjenice da prvi meč u regionalnom društvu igramo u gostima. Ekipa iz Batkovića pokazala se kao veoma dobar protivnik, ali moram istaći da smo ovaj bod osvojili potpuno zasluženo, a da smo u par navrata čak bili bliži pobjedi. Raduje me i činjenica da su naša pojačanja svojom igrom pokazala da su odličan izbor i ne sumnjam da će, kako sezona bude odmicala, ekipa igrati sve bolje. Odmora nema, okrećemo se sljedećem rivalu, roćevićkom Jedinstvu, koje u drugom kolu dočekujemo na svom terenu, gdje ćemo, nadam se,  upisati prvu  „trojku“, " istakao je kapiten  Aleksandar Kikić.

BSK Ledinci (Batković) – Tabanci 1:1 (1:0)