Šekovići preko Bratstva do tri boda

U novu sezonu Šekovići su ušli trijumfalno, savladavši, na svom terenu, povratnika u regionalnu ligu, grupa Istok, bratunačko Bratstvo, rezultatom 2:1.

Pobjedom u novu sezonu: OFK Šekovići

Prvi dio susreta obilježila je dominantnija igra domaće ekipe koju je u 19. minutu krunisao Ninić, odličnim golom iz slobodnog udarca. U drugom poluvremenu Bratunčani kreću agresivnije, ali izjednačenje im donosi protivnički igrač. U pokušaju da spriječi pogodak, Mitrović je „izboksovao“ loptu koja se odbila od Radojčića i završila u mreži Šekovljana. U nastavku, viđeno je mnogo dobrih prilika, ali golmani su bili na visini zadatka. I kada se činilo da će utakmica biti završena podjelom bodova, u nadoknadnom vremenu, štoper Bratstva ruši Šarčevića, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Ninić, za pobjedu domaće ekipe i rezultat  2:1.

Gradski stadion u Šekovićima je još jednom ostao neosvojiv.

„Ako je suditi po početku, pred nama je uspješna sezona. Svi znaju da je u prošloj sezoni bilo nemoguće odnijeti bodove iz Šekovića, a mi ćemo dati sve od sebe da tako ostane i dalje. Što se tiče ove utakmice, bila je borbena, sa mnogo lijepih poteza i akcija na obje strane, ali su bodovi potpuno zasluženo ostali u Šekovićima. U nedjelju nas očekuje meč u gostima, u Donjim Zagonima, a ako ponovimo ovakvu igru, rezultat sigurno neće izostati“, istakao je dvostruki strijelac Ivan Ninić.

Šekovići – Bratstvo (Bratunac) 2:1 (1:0)