Remi Makedonaca i Švajcaraca

U neizvjesnoj utakmici do samog kraja Eurofarm Rabotnik i Krins Lucern osvojili su po bod igrajući neriješeno 24:24. U prvom dijelu u nekoliko navrata golovi su postizani u serijama i sa jedne i sa druge strane. U 17. minutu Makedonci su vodili 8:5. Pet minuta kasnije sa tri uzastopna gola Krins stiže do izjednačenja 9:9. Zatim, istom mjerom uzvraća Eurofarm i vodi 12:9. U finišu Krins postiže četiri gola u nizu i prelazi u vođstvo 13:12. Poslije zvuka sirene, odnosno isteka 30 minuta preostalo je da se izvede udarac sa devet metara. Harbuz je bio precizan i pored živog zida postigao pogodak za vođstvo Krinsa nakon prvog poluvremena 14:13.

Švajcarci tek nakon 13 minuta igre stižu do prvog gola u nastavku. Makedonci su uglavnom vodili, ali ne više od dva gola prednosti. Krins dva minuta prije kraja prelazi u vođstvo 24:23. Međutim, do kraja susreta golom Nevena Stjepanovića Eurofarm dolazi do izjednačenja 24:24. U preostalom vremenu do kraja Krins je bio u napadu ali zaustavio ih je golman Mitrevski nekoliko sekundi prije posljednjeg zvuka sirene. Na kraju najrealniji ishod neriješeno 24:24.

Najubojitiji u timu Eurofarm bili su Lovro Jotić sa 11 i Goran Kuzmanoski sa 4 gola. U Krinsu najbolji su bili HlebHarbuz sa 10 i Tomas Hotsteter sa 4 gola.

Eurofarm Rabotnik – Krins Lucern 24:24 (13:14)

DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (Novi Travnik). Sedmerci: Eurofarm Rabotnik 8(7), Krins Lucern 6(4). Isključenja: Eurofarm Rabotnik 12, Krins Lucern 8 minuta.

EUROFARM RABOTNIK: Mitrevski (13 odbrana), Ojleski, Markoski 1, Madžovski 1, Stjepanović 3, Radović, Trajkoski (odbrabmba, sedmerac), Ševelev 1, Jotić 11(7), Čanevski (1 odbrana, sedmerac), Vegar 1, Kukoski, Građan, Đukić 2, Kuzmanoski 4, Petrovski. Trener: Stevče Alušovski.

KRINS LUCERN: Harbuz 10(2), Vipt, Blatler 1, Relstab, Gavranović 3(2), Oertli, Ejšer (7 odbrana, sedmerac) , Ramsajer 3, Ravon 1, Delšiapo, Papež 2, Bar (4 odbrane) , Lavrič, Horsteter 4, Idrizi. Trener: Goran Perkovac