Sloga bolja od Pekinga

Sloga - Peking

Rukometaši Sloge su na otvaranju 51. Međunaronog rukometnog TV turnira šampiona Doboj 2019 savladali ekipu Peking sport univerzitet iz Kine rezultatom 30:28 (14:13). Treba reći da kinesku ekipu sa klupe predvodi bivši golman rukometne reprezentacije Hrvatske Vlado Šola.

Kinezi su odlično otvorili utakmicu, igrali su atipičan rukomet. Poveli su rezultatom 4:1. Vodili su sve do 22. minuta rezultatom 11:8. U tim trenucima igrali su bez golmana u napadu što je Sloga koristila i serijom 4:0 preokrenula rezultat u svoju korist 12:11. Gol prednosti su sačuvali na isteku 30 minuta 14:13.

U drugom poluvremenu Sloga je diktirala ritam utakmice i prednost je povećavala. U 53. minutu Dobojlije su imale najveće vođstvo u utakmici 27:21. Tri minuta prije kraja Sloga je imala plus pet 29:24. U tim trenucima trener Panić u igru je ubacio golobrade momke sa klupe. Što su u preostalom vremenu Šolini izabranici iskoristili i ublažili poraz 30:28.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vladimir Stanković sa 9 i Milan Žegarac sa 5 golova. Milutin Bogdanović sakupio je 10 uspješnih intervencija od toga jedan sedmerac. U Pekingu je odlično branio Kvan Vang odbranivši 11 šuteva Sloge, od  toga jedan sa linije sedam metara. Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Pejidži Huang sa 9 golova.

-Zahvalio bi se Slogi na pobjedi. Bila je zasluženo bolja. Mi imamo plan da  razvijamo igru naše ekipe. Mi smo se skupili prije 15 dana – rekao je Vlado Šola, trener Pekinga.

-Čestitam ekipi Pekinga na fer i korektnoj igri. Uslovi za igru bili su teški s  obzirom na veliku vrućinu. S obzirom da je Peking u kratkom periodu zajedno iznenađen sam njihovom igrom – rekao je Vladimir Stanković, igrač Sloge.

Sloga – Peking sport univerzitet 30:28 (14:13) (FOTO)

DOBOJ – Natkriveni Stadion sportskih igara. Gledalaca: 800. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla). Sedmerci: Sloga 3(2), Peking sport univerzitet 9(7). Isključenja: Sloga 12, Peking sport univerzitet 10 minuta.

SLOGA: Bogdanović (10 odbrana, sedmerac), Anđelić 2, Prestaš 4, V.Stanković 9(2), Lazić, B.Stanković 2, Miloš Maksimović, Miličević, Bajović, Zekić, Ristić, Knežević 2, Bubić 2, Mišanović, Žegarac 5, Ćosić 4. Trener: Danko Panić.

PEKING SPORT UNIVERZITET: X.He (2 odbrane), J.Žang, Ž.He, Ksie 2, Q.Vang (11 odbrana, sedmerac), Y.Vang 4, Liu (odbrana), Hu, Gu 4, Huang 9(6), Čao 1, X.Vang 1, Čeng 2(1), J.Vang 2, Ji Žang 3. Trener: Vlado Šola.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga)