U 2. kolu Druge lige FBiH , grupa " Jug ", kandidati za prvaka Klis iz Buturović Polje poslije visoke pobjede na svom terenu, u subotu 24. avgusta je gost ekipe NK Stolac koja je u startnom kolu minimalno poražena od ekipe Neuma .
Posušje, bivši premijerligaš i vječni kandidat za prvaka igra derbi kola sa trenutnim liderom ekipom Brotnjom, takođe bivšim članom elite bh fudbala, ovaj derbi je povjeren Mostarcu, Emilu Huskoviću.
I u Tomislavgradu se igra drugi derbi, gdje domaći Tomislav čeka pobjednika Kupa HNK - a, ekipu Neuma i kandidata za prvo mjesto, a sudiće ga Gabeljanin, Denis Limov.
Gornjovakufska Sloga je favorit u domaćoj utakmici sa ekipom Grude, dok se na preostale tri utakmice očekuje neizvjesnost u okršajima domaćih ekipa Rame, Ljubuškog i Troglava, sa Turbinom, Braniteljom i Bjelopoljcem.
Subota, 24. avgust u 17:00 sati,
Stolac: Stolac - Klis , glavni sudija: Marin Suton , pomoćnici : Goran Kolobara i Anis Kalajdžić , delegat: Sanin Zukanović svi Mostar .
Tomislavgrad : Tomislav - Neum, Denis Limov ( Gabela ), Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ) i Tomislav Pušić ( Mostar ), Vedran Zovko ( Mostar ) .
Posušje : Posušje - Brotnjo , Emil Husković ( Mostar ), Dalibor Mavrak ( Mostar ) i Luka
Papac ( Tomislavgrad ), Zdenko Raguž ( Čapljina ) .
Nedjelja, 25. avgust u 17:00 sati
Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Grude , Anel Puce ( Mostar ), David Čule ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ), Emir Spahalić ( Mostar ) .
Prozor / Rama : Rama - Turbina , Sandi Ljevo, Aldin Žetica i Marko Blažević, Damir Kljajo svi Mostar.
Ljubuški : Ljubuški - Branitelj , Drago Tabak ( Tomislavgrad ), Luka Papac ( Tomislavgrad ) i Antonio Čačija ( Livno ), Dalibor Drlje ( Mostar ) .
Livno : Troglav 1918 - Bjelopoljac , Sehmin Hakalović , Elmedin Padalović i Said Hakalović svi Konjic, Gojko Bandić ( Grude ).
Slobodna, Kamešnica .
Tomislav | : | Ljubuški |
Stolac | : | Troglav 1918 |
Sloga | : | Bjelopoljac |
Posušje | : | Branitelj |
Kamešnica | : | Turbina |
Brotnjo | : | Neum |
Grude | : | Klis |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 14 | 12 | 1 | 1 | 37 | |
2 | Klis | 14 | 11 | 1 | 2 | 34 | |
3 | Ljubuški | 14 | 10 | 0 | 4 | 30 | |
4 | Neum | 14 | 9 | 3 | 2 | 30 | |
5 | Turbina | 14 | 7 | 1 | 6 | 22 | |
6 | Tomislav | 14 | 6 | 3 | 5 | 21 | |
7 | Troglav 1918 | 14 | 6 | 3 | 5 | 21 | |
8 | Sloga | 14 | 5 | 4 | 5 | 19 | |
9 | Bjelopoljac | 14 | 6 | 1 | 7 | 19 | |
10 | Kamešnica | 14 | 5 | 1 | 8 | 16 | |
11 | Brotnjo | 14 | 4 | 2 | 8 | 14 | |
12 | Stolac | 14 | 4 | 1 | 9 | 13 | |
13 | Rama | 14 | 4 | 1 | 9 | 13 | |
14 | Grude | 14 | 3 | 1 | 10 | 10 | |
15 | Branitelj | 14 | 1 | 1 | 12 | 4 |