Zrinjski deklasirao Borca

Branislav Krunić

Fudbaleri Zrinjskog deklasirali su Borac (4:0) večeras u Mostaru u utakmici 6. kola Premijer lige BiH, a otpor Banjalučana slomili su u drugih 45 minuta. “Plemići” su na startu nastavka, za četiri minuta čak tri puta matirali odbranu gostiju, da bi u sudijskoj nadoknadi najbolji pojedinac susreta Miljan Govedarica postavio konačan rezultat.
Borac je u prvom poluvremenu imao šansu Demira Jakupovića, a isti igrač je i u nastavku imao zicer. Stojan Vranješ je pogodio prečku, a Srđan Vujaklija stativu, u 75. minutu Borcu je poništen čist gol.

Zrinjski – Borac    4:0 (0:0)

Stadion: “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru. Gledalaca: 1.800. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Lendrić (47), 2:0 Čurjurić (49), 3:0 Šovšić (51), 4:0 Govedarica (90+2). Žuti kartoni: Šovšić, Rustemović, Čurjurić (Zrinjski).
ZRINjSKI: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić (od 87. Čoko), Jakovljević, Rustemović (od 63. Pezer), Mandić (od 46. Bencun), Kadušić, Govedarica.
BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Jakupović (od 87. Crnov), Danilović (od 55. Vujaklija), Ćosić, Milutinović, Čomor, Subić, Mirić (od 51. Ziljkić), Vranješ.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik