Debitant Slobodi donio tri boda

U jedinoj utakmici trećeg kola regionalnog Istoka koja je odigrana u subotu, Sloboda je, na srebreničkom Vidikovcu, Guber ostavila bez bodova. Pobjedom od 0:1 ekipa iz Donjih Zagona je upisala drugu uzastopnu pobjedu u sezoni, a Srebreničane prikovala za dno tabele.

Sa Vidikovca ponijeli kompletan plijen : FK Sloboda, Donji Zagoni

Gostujuća ekipa bolje otvara utakmicu u koju je ušla odlučna da uzme bobodove i  preuzima terensku incijativu. Redaju se šanse  pred golom Gubera. Nakon desetak minuta igre, Rakita nakon solo prodora, na 17-18 metara vraća povratnu Mašanoviću koji odlično šutira pod samu prečku, ali golman Popadić krajnjim naporom loptu šalje u korner. Uskoro i Antunović izlazi jedan na jedan sa čuvarom mreže Gubera, dribla ga u stranu, ali daje malo jači for lopti i ona odlazi pored gola. Sredinom prvog dijela Rakita razmjenjuje dupli pas sa Antunovićem, vara dva odbrambena igrača, ali  njegov šut završava tik iznad prečke. Ni Antunović nije uspio pogotkom ovjeriti bolju igru ekipe iz Donjih Zagona, jer loptu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara šalje pored stative, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata.

U drugo poluvrijeme Guber ulazi sabranije i pokušava popraviti utisak. Odmah na početku Pavlović izlazi  jedan na jedan sa Kapetinom koji, krajnjim naporom, nogom uspijeva odbraniti udarac. Nedugo zatim Srebreničani su, nakon dobre akcije, opet u prilici da promijene rezultat u svoju korist, ali rezervista Marinković šutira pored stative. Propuštene šanse svete se domaćoj ekipi  jer  Sloboda ponovo preuzima inicijativu, ali Vićanović, Mašanović i  Antunović  su zatajili u završnici dobrih akcija. U 77. minutu dijagonalu Malivojevića Vićanović prima na stranu,  odigrava povratnu Rakiti na 16 metara, a najsvježije pojačanje Slobode šutira snažno pod prečku i postavlja konačni rezultat susreta 0:1.

Novajlija u timu je Slobodi donio prve bodove u gostima, a drugu vezanu pobjedu.

„Velika je stvar uzeti kompletan plijen u gostima. Ekipa je na terenu odlično funkcionisala, ali baš zbog te prevelike želje da odličnu igru krunišemo pogocima, propustili smo nekoliko odličnih šansi. Ipak, naš trud je urodio plodom i drago mi je da sam baš ja, na svom debiju za Slobodu, bio strijelac pogotka vrijednog tri boda. Od sutrašnjih utakmica zavisi na kom ćemo mjestu dočekati sljedeće kolo, ali sigurno je da svog narednog protivnika, Janju 2009, čekamo spremni da pred svojim navijačima ubilježimo i treći trijumf“, istakao je Siniša Rakita, od prošle sedmice prvotimac Slobode.

FK  Guber (Srebrenica) - FK Sloboda (Donji Zagoni) 0:1 (0:0)