Milan Muminović donio tri boda Olimpiku u Konjicu

Na jedom od pet derbija trećeg kola u Konjicu između domaćeg Igmana i Olimpika, Vukovi sa Otoke su nastavili pobjednički niz, ovaj put junak gostujuće pobjede  bio je  Milan Muminović koji je u 63. minuti na asistenciju Danijela Stojanović pogodio za 0:1.

U Gradačcu domaća Zvijezda nastavlja sa dobrim igrama i rezultatima, ovaj put u debiju pred svojim navijačima je sa pet golova u mreži ispartia bivšeg premijerligaša ekipu, Metalege BSI, a već bivši lider TOŠK je u Goraždu poražen od istoimene ekipe, 3:0. Denis Žerić je pogodio dva puta, a Dženis Huseinspahić jednom, za ubjedljivu pobjedu Goraždana.

U Bihaću domaće Jedinstvo je već u 17. minuti steklo prednost protiv banovićke Budućnosti, sa 11 metara je bio precizan Nuspahić, Trumić je u 31. minuti takođe iz kaznenog udarca poravnao na, 1:1, da bi strijelac prvog gola za Bišćane, Nuspahić 6 minuta prije kraja utakmice donio tri vrijedna boda Jedinstvu.

U Travniku utakmicu su odigrali istoimena ekipa i GOŠK iz Gabele, Gabeljani su na otvaranju utakmice preko Mašića, 0:1, stekli prednost, autogolom u 31. minuti je izjednačio Savić. U 56. minuti Vedin Kulović je ponovo doveo goste  u rezultatsku prednos, da bi Travničani poravnali pred sam kraj utakmice preko Tabakovića, na 2:2.

Čapljina i Slaven su upisali prvu pobjedu na svom travnjaku, pobjedonosni gol za Čapljinu je dao Gabrijel Zubac iz kaznenog udarca u 72. minuti, a Slaven nije imao problema sa Orašjem, 3:0, Mirnes i Haris Salihović i Berbić bili su strelci.

Posljednji nedjeljni susret u ovom kolu u Hadžićima su odigrali domaći Radnik i kakanjski Rudar . U prvom poluvremenu Kakanjcu su imali prednost od 0:2, autogol Fejzića i pogodak Fahrudina Kovača, u drugom još jedan autogol domaćih, Mešić i gol Mirze Kovača za 0:4, da bi počasni gol za Hadžićane postigao Vladvić u 80. minuti, za konačnih, 1:4 .

U ovom kolu postignuto je  25 golova, pokazan je 39 žutih i 2 crvena kartona, dosuđeno je 5 penala. Ukupno je bilo  gledalaca, 2. 650, najviše u Bihaću, 700 .

Rezultati,

Konjic : FK Igman - FK Olimpik 0:1 ( Muminović 63'   ) .

Hadžići : FK Radnik - FK Rudar 1:4 ( Vladavić 80'/ Fejzić 42' AG, F. Kovač 45+1' Mešić 56 AG, M. Kovač 69 ) .

Travnik : NK Travnik - NK GOŠK 2:2 ( Savić 31' AG Tabaković 90+2' / Mašić 2' Kulović 56' )  .

Gradačac : NK Zvijezda - NK Metalleghe BSI 5:0 ( Jazvin 31' Mahmutović 39' Šarić 63' 83' Fačić 78'  ) .

Bihać :  NK Jedinstvo - FK Budućnost 2:1 ( Nuspahić 17' iz 11m. 84/ Trumič 31' iz 11m. ) .

Živinicej : NK Slaven - HNK Orašje 3:0 ( M. Salihović 18' Berbić 52' H. Salihović 62'  ) .

Goražde : FK Goražde - NK TOŠK 3:0 ( Žerić 35' 63' Huseinspahić 60'  ) .

Čapljina : HNK Čapljina - NK Bratstvo 1:0 ( Zubac 72' iz 11m. ) .

Lista strijelaca:

3 gola, Denis Žerić ( Goražde ), Anes Mašić, Vedin Kulović ( GOŠK ), Anes Nuspahić ( Jedinstvo ),

2 gola- Zajko Zeba ( Olimpik ), Dženan Osmanović ( Radnik ), Berin Čatić ( Travnik ), Salko Jazvin , Kenan Šarić ( Zvijezda ), Selmir Mahmutović ( Zvijezda ) , Mirza Kovač ( Rudar ),

1 gol, Armin Bešagić, Rijad Pljevljak, Vanja Zekić, Dženan Haračić, Goran Popović ( Metaleghe BSI ), Elvedin Aletić,  Igor Savić ( GOŠK ), Ahmed Hasanović, Dženis Huseinspahić ( Goražde ), Danijel Čulum, (Zvijezda ), Armin Cibra ( Jedinstvo ), Marko Prgić ( Orašje ), Benjamin Šehić, Dženan Osmanović ( Radnik ),  ( Olimpik ), Amer Torlak, Nihad Šero, Almir Ćatič ( Travnik ), Dino Dizdarević, Husein Poturalić, Ahmed Šabić, Aleksandar Kitanović ( TOŠK ), Mirza Šubo, Lukas Ojeda ( Igman ), Maid Jaganjac ( Bratstvo ), Ognjen Stjepanović ( Olimpik , Eldin Omerkić, Mirnes Salihović, Jasmin Berbić, Haris Salihović ( Slaven ), Milan Munminović ( Olimpik ), Gabrijel Zubac ( Čapljina ), Eldin Trumić ( Budućnost ), F. Kovač, M. Kovač ( Rudar ) , Senad Tabaković ( Jedinstvo ) .

1 - autogol, Igor Savić ( GOŠK ), Faris Fejzić, Ermin Mešić ( Radnik )  .

Parovi 4. kola, 31. avgust u 16:30 sati, Kakanj : FK Rudar - NK Metalleghhe BSI , Banovići : FK Budućnost - NK Zvijezda , Gračanica : NK Bratstvo - FK Goražde, Sarajevo : FK Olimpik - HNK Čapljina , Orašje : HNK Orašje - NK Travnik , nedjelja, 01. avgust, Tešanj : NK TOŠK - NK Jedinstvo, Gabela :NK  GOŠK -  FK Igman , Hadžići : FK Radnik - NK Slaven