PFL Gradiška: 13 Skojevki i Laminci na čelu tabele

Nakon drugog kola u PFL Gradiška na samom vrhu tabele izvdojile su se dvije ekipe sa maksimalnih šest bodova, 13 Skojevki iz Grbavaca i Laminci.

Veoma interesantnih sedam mečeva odigrano je proteklog vikenda, samo dva su pripala domaćinima, čak četiri gostima, dok je samo meč u Cerovljanima između Torpeda i Obradovca završen bez golova.

Teže od očekivanog ekipa 13 Skojevki došla je do pobjede protiv vrlo dobre ekipe Omladinca iz Brestovčine. Gol odluke postigao je Zelenika u 18. minuti susreta.

Najuvjerljiviju pobjedu minulog vikenda ostvarila je ekipa Laminaca, koja je iznenađujuće protutnjala kroz Aleksandrovac. Laminčani su sjajno otvorili susret pogotcima Batosa u 4. i Bilića u 14. minuti utakmice. Minut kasnije glavni arbitar Dragosavljević dosudio je kazneni udarac za domaće. Siguran realizator bio je kapiten Potkozarja Kovač. Međutim to je bilo sve što su domaći uradili na ovom susretu. Do kraja meča još dva gola viđena su u mreži Ivančevića. Najprije je Maletić pogodio u 35, da bi tačku na i postavio Savkvović u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Identične gostujuće pobjede (1:2), ostvarili su Kozara i Župa. U derbiju drugog kola Turjačani su preko Anića i Šinika došli do veoma važna tri boda protiv podgradačke Sloge, pogotovo ovaj trijumf dobija na značaju nakon kiksa na otvaranju sezone pred svojim navijačima. Počasni gol za izabranike Darija Lackoviča postigao je Mirjanić pred kraj susreta.

Iznenađujuće za sada bez bodova su Crni Vrh i Mladi Krajišnik. Tim iz Kukulja veoma rijetko gubi mečeve pred domaćom publikom, međutim proteklog vikenda čitav plijen odnijela je ekipa iz Milosavaca. Župa je povela preko Puača u 19. minuti i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku stvari na početak vraća Koščica u 70. Minuti, međutim radost domaćih trajala je samo sedam minuta. U 77. minutu susreta Smiljanić pogađa za novo vođstvo Župe i na kraju ispostaviće se postavlja konačan rezultat ove utamice.

Kada je u pitanju ekipa Crnog Vrha isti scenario se desio kao i prije sedam dana. Nakon poraza od Torpeda (2:3), na domaćem terenu, novajlija u ligi doživio je identičan poraz i u drugom kolu, ali od ekipe Kalema. Za goste su pogađali Gajić, Đurić i Trkulja, dok su strijelci za domaće bili Amidžić i Mašić.

Da će mnogo ubuđenja biti proteklog vikenda naslutio je i premijerni meč drugog kola u kome su se sastali podgradačka Sloboda i Biseri. Preokret domaćina, izjednačenje gostiju i na kraju ipak pobjeda Slobode obilježili su subotnje popodne na stadionu u Donjim Podgradcima. Gosti iz Čatrnje su preko nekadašnjeg fudbalera Kozare, Trivića poveli u 15. minuti, no domaći se do kraja prvog dijela u potpunosti vraćaju u susret i preokreću rezultat. Pogađali su Puljarević i Džombić. Nakon predaha, ponovo gosti bolje ulaze u utakmicu i u 75. minuti ponovo je nerješen rezultat stajao na semaforu, ponajviše zahvaljujući Jodanoviću. Ipak, pet minuta prije kraja utakmice, Lukić pogađa za Slobodu i za veliko slavlje domaćih navijača.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh