Milići zaustavili pobjednički pohod Leotara (video)

Milići su, u 4. kolu drugoligaškog Istoka, prekinuli pobjednički pohod trebinjskog Leotara, savladavši ga, na svom terenu, rezultatom 1:0.

Zaustavili favorita: FK Milići

Derbi  kola u potpunosti je opravdao očekivanja. Bila je to za obje ekipe teška utakmica, u kojoj su gosti odigrali kvalitetnije i pokazali da su glavni favoriti za ulazak u viši rang takmičenja.

Od početka susreta, pa sve  do 75. minuta Trebinjci su diktirali tempo i pokušavali da prodorima po bokovima dođu do gola, ali domaćini su odigrali odlično u defanzivi i borbeno. Najbolju priliku u prvom dijelu  za domaće je  imao  D. Ćirković, nakon pasa Marinkovića, ali on malo kasni u prijemu i propada dobra šansa. Gosti  su preko Ristića i Šešelja u dva navrata ozbiljno zaprijetili golu domaćina,  ali prvi put Đorđić odlično reaguje, a drugi put lopta  prolazi pored stative.

Na početku drugog poluvremena - ista situacija. Ipak, kako se  utakmica odvijala, Milićani su sve bolje i bolje stajali, a iz kontri pokušavali da ugroze mrežu gostiju. Jedinu šansu za Leotar ima  Ristić koji sa deset metara šutira glavom,  a sve  ostalo se svelo na prekide i pokušaje sa distance koji su bili bezopasni za odličnu odbranu Milića i kapitena Đorđića. Od 75.  minuta  kod gostiju, zbog stalnih napada,  dolazi do pada u igri, što domaći koriste i pojačavaju napade. U  83.  minutu, nakon prekida i odlične lopte Ružičića prema Joloviću, zamjenik kapitena u šesnaestercu  skače sa štoperom gostiju i lopta se odbija do Marinkovića koji šutira,  a jedan od gostujućih  igrača blokira loptu, prilikom pada je udara rukom i odnosi, a sudija opravdano dosuđuje najstrožu kaznu.  Jolović je bio siguran sa bijele tačke za 1:0.

Pobjedonosni go na mecu protiv FK "Leotara" Trebinje

Posted by Fk Milići on Sunday, September 1, 2019

Do kraja meča Leotar nije imao šansu, dok su Milićani imali dvije-tri polukontre kojima su mogli povećati vođstvo, ali je golman Perišić sačuvao svoju mrežu.

Trijumfom nad Leotarom, Milići su vezali drugu pobjedu u drugoligaškom društvu.

„Iako smo igrali po velikoj vrućini, pokazali smo borbenosti i želju  trijumfom,  kao i disciplinu,  i, iako smo priželjkivali podjelu bodova,  uspjeli smo da upišemo sva tri i veoma važnu pobjedu. Iskreno treba priznati da gosti imaju  kvalitetniju ekipu, ali eto,  uspjeli smo da spriječimo njihove najvažnije napade i da, uz dosta sreće,  dođemo do pobjede  koja  nam mnogo znači i bodovno,  ali i za samopouzdanje, i nadamo se da je ona predznak  pozitivnih stavri. Koliko su Trebinjci ozbiljno shvatili ovu utakmicu dovoljno govori to da su  došli dan ranije i  ovdje prespavali da bi bili spremni  i odmorni za meč.  Uz malo sreće i mnogo discipline uspjeli smo da pokvarimo njihove planove i prekinemo njihov pobjednički pohod.  Zahvalnost dugujemo i našim  navijačima koji su nas zdušno bodrili i davali nam snagu kada je bilo najteže“, istakao je Dragan Radovanović, koji se u tim Milićana vratio nakon pola godine odsustvovanja zbog povrede.

FK Milići – FK Leotar (Trebinje) 1:0 (0:0)