Budućnost " petardom " ispratila Zvijezdu, nastavlja se agonija Orašja

Gošk - Igman

U okviru 4. kola u BanovIćima, u duelu bivših premijerligaša,  sastali su se domaća Budućnost koja je do ovog kola bila bez pobjede i jedan od glavnih kandidata  za šampionaZvijezda iz Gradačca . Do ovog kola Zvijezda je primila samo jedan gol, a sa ovog derbija je otišla " osramoćena " iz Banovića koji su i ispratili sa pet golova u mreži. Već u sedmoj minuti Ćamil Smajlović je načeo mrežu gostiju, 1:0, nakon toga, četiri minute kasnije Safet Mustafić je povećao prednost domaćih, 2:0 , što je bio rezultat prvog poluvremena ovog derbija koji je to bio samo na papiru.

U drugom dijelu susreta, Armin Sulejmanović je povećao prednost domaće ekipe u 50', minuti, 3:0, a 20. minuta kasnije Eldin Trumić je pogodio za 4:0 . Šlag na tortu za domaće je stavio Dario Blagojević u posljednjim minutama ove utakmice za 5:0.

U Orašju još jedan dueli bivših članove elite bh. fudbala, domaćeg Orašja i Travnika, u petoj minuti Manolić je autoglom doveo Travničane u rezultatsku prednost, 0:1, da bi 15 minuta poslije Antonio Vidović poravnao rezultat, 1:1 . U 80. minuti Nihad  Šero je svojim golom ponovo doveo goste u prednost, 1:2, dvije minute nakon toga, konačni rezultat, 1:3, postavio je Vujica za veliko slavlje Travničana. Oraški Labudovi su najveće razočarenje u tek odigrana 4. kola, imali su ti domaće utakmice, a nalaze se pri samom dnu prvoligaške tabele .

Minimalne domaće pobjede su zabilježile ekipe kakanjskog Rudara ( Fahrudin Kovač ), protiv ekipe Metalege BSI, lidera Olimpika koji je zabilježio i četvrtu pobjedu ( Danijel Stojanović ), dok je gračaničko Bratstvo zabilježilo prvu ovosezonsku pobjedu, 2:1, protiv Goražda.

Na nedjeljnim utakm icama  tri pobjede domaćih ekipa, GOŠK je golovima Mašića i Islamagića savladao konjički Igman, 2:1, istim rezultatom Radnik je dobio ekipu Slavena ( Mešić , Buljubašić - M. Salihović, dok je TOŠK golovima, Škrijelja i Šabića, 2:0, bio bolji od bihaćkog Jedinstva .

U ovom kolu postignuta su  22 gola, pokazano je čak 56 žutih i 1 crveni karton. Ukupno je bilo  gledalaca, 2. 520, najviše u Tešnju, 750 .

Rezultati,

Gabela : GOŠK - FK Igman 2:1 ( Mašić 48' Islamagić 90 + 4' / Ereiz 75 ' AG  ) .

Hadžići : FK Radnik - NK Slaven 2:1 ( Mešić 67 ' Buljubašić 75 '  / M. Salihović 9 '  ) .

Tešanj :  NK TOŠK - NK Jedinstvo 2:0 ( Škrijelj 6' Šabić 84 '  )  .

Kakanj : FK Rudar - NK Metalleghe BSI 1:0 ( F . Kovač  18 ' ) .

Banovići :  FK Budućnost - NK Zvijezda 5:0 ( Smajlović 7'  Mustafić 11 ' Sulejmanović 50 '  Trumić 70 ' Blagojević 90+1 ') .

Orašje : HNK Orašje - NK Travnik  1:3 ( Vidović 20 ' / Matolić 5 ' AG ' Šero 80 ' Vujica 82 '  ) .

Gračanica : NK Bratstvo - FK Goražde 2:1 ( Bajić 48 ' Ćulov 80 ' AG  / Kurtović 87 '  ) .

Sarajevo : FK Olimpik - HNK Čapljina 1:0 ( Stojanović 41 ' ) .

Lista strijelaca:

4 gola, Anes Mašić ( GOŠK ),

3 gola, Denis Žerić ( Goražde ), Vedin Kulović ( GOŠK ), Anes Nuspahić ( Jedinstvo ),

2 gola- Zajko Zeba ( Olimpik ), Dženan Osmanović ( Radnik ), Berin Čatić ( Travnik ), Salko Jazvin , Kenan Šarić ( Zvijezda ), Selmir Mahmutović ( Zvijezda ) , Fahrudin Kovač ( Rudar ), Nihad Šero ( Travnik ) , Ahmed Hasanović ( Goražde ), Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Eldin Trumić ( Budućnost ), Ahmed Šabić ( TOŠK ) ,

1 gol, Armin Bešagić, Rijad Pljevljak, Vanja Zekić, Dženan Haračić, Goran Popović ( Metalleghe BSI ), Elvedin Aletić,  Igor Savić, Vernes Islamagić ( GOŠK ), Dženis Huseinspahić ( Goražde ), Danijel Čulum, (Zvijezda ), Armin Cibra ( Jedinstvo ), Marko Prgić, Antonio Vidović  ( Orašje ), Benjamin Šehić, Ermin Mešić, Ahmed Buljubašić ( Radnik ) , Milan Muminović ( Olimpik ), Amer Torlak, Nihad Šero, Almir Ćatič , Senad Tabaković ( Travnik ), Dino Dizdarević, Husein Poturalić, Aleksandar Kitanović, Sadik Škrijelj,  ( TOŠK ), Mirza Šubo, Lucas Ojeda ( Igman ), Maid Jaganjac , Kosta Bajić,  ( Bratstvo ), Ognjen Stjepanović, Danijel Stojanović,  ( Olimpik , Eldin Omerkić, Mirnes Salihović, Jasmin Berbić ( Slaven ), Gabrijel Zubac ( Čapljina ),  M. Kovač ( Rudar ) , Senad Tabaković ( Jedinstvo ) , Almir Sulejmanović, Čamil Smajlović ( Budućnost ) .

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz ( GOŠK ), Faris Fejzić, Ermin Mešić ( Radnik ) , Nidal Ćulov ( Goražde ) , Marko Matolić ( Orašje ) .