Jedinstvo ubjedljivo u Laktašima, Slogi bod u Šamcu

Četiri utakmice Druge lige Republike Srpske grupa ''Zapad'' odigrane su danas u okviru petog kola.

Jedinstvo iz Žeravice je sa ubjedljivih 6:2 slavilo pobjedu na gostovanju kod Laktaša. Kumić i Komljen su postigli po dva pogotka, dok su Škorić i Dujaković sa po jednim učestvovali u ubjedljivom trijumfu. Za domaće, iako nije neka utjeha, pogađali su Stamenković i Lekić.

Proleter iz Teslića je na svom terenu ostvario pobjedu sa minimalnih 1:0, a jedini pogodak je u posljednjim trenucima prvog dijela postigao Vladimir Marković sa penala.

Sloga iz Doboja je u goeladi u drugom poluvremenu stigla do boda u Šamcu, a da su imali malo više koncentracije i sreće mogli su i do punog plijena. Junuzović je ušao u drugom poluvremenu u igru i na muke sa dva gola stavio Šamčane, koji su se dva puta vraćali u susret golovima Džafera Džafića i u 89. minutu Miloša Ilića.

Uzbudljivo je bilo i na duelu Dubrava i mrkonjićke Slobode. Želimir Đukarić je u 73. minutu doveo goste u vodstvo, ali je Aleksandar Majdanac pet minuta kasnije donio poravnanje i bod domaćima.

Dubrave - Sloboda MG 1:1  /Majdanac 78' - Đukarić 73'/
Borac Š - Sloga D  2:2 / Džafić 72, Ilić 89- Junuzović 65', 74'
Proleter - Mladost DS 1:0 /Marković 45' (p)
Laktaši - Jedinstvo 2:6 /Stamenković 45+1' (p), Lekić 86'- Škorić 2', Kumić 19', 30', Kovljen 36', 55', Dujaković 69' (p)

Polet 1926 : Dubrave
Borac (Š) : Borac (KD)
Omarska : Ljubić
Sloga (T) : Sloga (D)
Proleter : Sloboda (NG)
Laktaši : Sloga (S)
Jedinstvo : Mladost