Iako oslabljeni, Milići se izborili za podjelu bodova

Iako oslabljeni,  sa samo 12 igrača, Milići su u Nevesinje, na utakmicu petog kola drugoligaškog Istoka, otišli čvrsto riješeni da nastave niz bez poraza i u tome su i uspjeli. Susret novajlije u ligi i Veleža, koji je već godinama stabilan drugoligaš, završen je rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Iako oslabljeni, nastavili dobru seriju: FK Milići

Publika  na nevesinjskom Gradskom stadionu uživala je u odličnoj prvenstvenoj utakmici, sa nekoliko preokreta.

Poslije početnog ispitivanja snaga, obje ekipe su dobriim akcijama pokušavale doći do protivničkog gola. Gosti prvi dolaze do vođstva, u 21. minutu, kada je nakon centaršuta Jolovića sa desne strane, najviši u 16 metara bio Marinković  koji vraća povratnu Đuriću  na pet metar, a njemu nije bilo teško da je pošalje u prazan gol. Petnaestak minuta kasnije, domaćini izjednačuju nakon odlično izvedenog slobodnog udarca sa 18 metara, a strijelac je bio Prodanović.

U drugom dijelu meča, Velež ima potpunu  inicijavu na terenu,  ali gosti se odlično brane sve do 71. minuta,  kada Drašković  postižu pogodak iz slobodnog udarca sa 20 metara i preokreće rezultat  u korist Nevesinjaca. Ipak,  gosti nisu poklekli i već u 79. minutu poravnavaju rezultat na 2:2, kada D.Ćirkovića nakon dugog pasa  prima loptu na 40 metara od gola Veleža, prelazi dva domaća igrača, dolazi u šesnaesterac  i odličnim preciznim udarcem šalje je u donji desni ugao golmana domaćih.Imao je isti igrač šansu i za preokret u samom finišu, kada mu nakon dobre kontre Marinković vraća povratnu, ali njegov šut sa sedam metara golman Zorovac odlično brani. Nevesinjci su u nadoknadnom vremenu propustili priliku da sva tri boda ostave kod kuće, ali Drašković, koji dobija odličnu dugu, iskosa šutira i pogađa stativu, a lopta se odbija do gostiju koji čiste situaciju.

Poslije odigranih utakmica petog kola, i MIlići i Velež imaju po sedam bodova, isto kao i jo nekoliko ekipa, koje su na tabeli, prema gol razlici, raspoređene od petog do devetog mjesta.

Dušan Ćirković, prvotimac Milića i jedan od najboljih aktera ovog susreta, ističe da su se Nevesinjci, bez obzira na rivalitet, pokazali kao odlični domaćini.

„Iza nas je jedna veoma dobra i taktički mudro odigrana utakmica,  gdje smo još jednom pokušali da u odbrani stanemo čvrsto, a da iz kontranapada dođemo do gola domaćih. Ispostavilo se da je to odlična taktika, jer sa  veoma teškog gostovanja donosimo bod. Važnost ovog boda je jos veća zato što smo u Nevesinje otišli vidno oslabljeni, sa samo 12 igrača, jer su drugi bili psriječeni što zbog kartona, što zbog eskurzije pojedinih igrača i nemogućnosti izostanka sa posla ili fakulteta. Kada se pogleda sve, i utakmica i put,  sigurno zasluženo i opravdano nosimo ovaj bod u Miliće. Utakmica je na kraju mogla otići u oba pravca, jer su obje ekipe imale šanse za preokretm, ali ni mi, ni domaćini nismo imali sreće u završnici. Moram da napomenem da doček u Nevesinju, od pripreme utakmice, kao i samih aktera ovog meča,  zaslužuju sve pohvale. Igrači su pokazali da su pravi sportisti i, iako je bilo borbe za svaku loptu, nijednog trenutka njihova, kao ni naša fer-plej igra nije dolazila u iskušenje. Hvala još jednom domaćinu na dočeku i poštovanju koje su nam ukazali i sigurno je da će isto, ako ne i bolje,  biti dočekani u Milićima. Nama ovaj bod mnogo znači jer smo nakon lošeg starta, a onda i dvije pobjede,  uspjeli da se sa gostovanja  vratimo neporaženi. Već sad se okrećemo  nedjelji kada nam u goste stiže veoma mlada i dobra ekipa Stakorine, protiv koje ćemo pokušati da ovjerimo ovaj bod iz Nevesinja“, kazao  je  Dušan Ćirković, strijelac pogotka koji je Milićanima obezbijedio podjelu bodova.

Velež  (Nevesinje) – Milići 2:2 (1:1)

Gradski stadion u Nevesinju

Gledalaca: 150

Sudija: Mladen Popović (I.Sarajevo)

Strijelci: 0:1 Đurić u 21, 1:1 Prodanović u 37, 2:1 Drašković u 71, 2:2 D.Ćirković u 79.

Žuti kartoni: Vučetić, Milidrag (Velež), D.Ćirković, Vidović (Milići)

Velež: Zurovac, Kovačević, Vučetić, Petković, Stajić, Šiljegović, Prodanović (od 85. Ivanišević), Drašković, Repović, Radović, Milidrag

Milići: Đorđić, Petrović, N.Ćirković, Marinković, D.Ćirković, Đurić, Jolović, Vidović, Lalović (od 68. Borić), Skočo, Radovanović

Trener: Ranko Lalović

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići
Romanija 0 : 5 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Velež