Na Vidikovcu podijeljeni bodovi

Na srebreničkom Vidikovcu, u petom kolu regionalnog Istoka, bodove su podijelili povratnik u ligu, Guber i novajlija u društvu regionalaca, Tabanci, završivši susret rezultatom 1:1.

Neporaženi se vratili kući: FK Tabanci

Domaća ekipa je u ovaj meč ušla čvrsto riješena da konačno ostavi bodove na Vidikovcu, dok su gosti željeli da se neporaženi vraete kući. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Guberu. Inicijativa Srebreničana dala je rezultat u 28. minutu kada dolaze do vođstva od 1:0, ali strijelac nije bio njihov igrač. Nakon što je kapiten Čelik izveo udarac iz ugla, golman Tabanaca  loše reaguje i umjesto da odbrani, šalje loptu u svoju mrežu. Iako je Stevanović imao dobru priliku da poravna rezultat, na odmor se odlazi bez promjene. U drugi dio susreta gosti ulaze mnogo borbenije, stvaraju nekoliko šansi i u 66. minutu dolaze do izjednačenja. Udarac iz ugla i ovoga puta je bio presudan jer Kikić šalje odličnu loptu do Jokića kome nije bilo teško da je pošalje iza leđa Popadića. Do kraja susreta obje ekipe imale su svoje šanse da preokrenu rezultat, ali je zatajila realizacija, pa je podjela bodova i najrealniji rezultat.

Izabranici Vidoja Đurića zadovoljni su upisanim bodom.

„U ovaj meč smo ušli rasterećeno, sa željom da izvučemo povoljan rezultat. Guber  je bolje  ušao u meč, stvorio  par šansi, ali je do vođstva došao iskoristivši našu grešku. Na poluvremenu smo se dogovorili da u drugi dio uđemo odlučnije i čvršće,  što smo i učinili i napravili nekoliko prilika, a  nakon jednog prekida i izjednačili. Ekipi Gubera se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i dočeku,  a  treba nistaći i da je sudijska trojka odlično odradila svoj posao",  istakao je kapiten Tabanaca Aleksandar Kikić.

FK Guber  (Srebrenica) – FK Tabanci  1:1 (1:0)