Ljubuški ponizio Čapljinu

Odigrane su utakmice 2. kola seniorskog Kupa Federacije BiH . U Ljubuškom domaći istoimeni drugoligaš je sa čak sedam golova u mreži ispratio svoje komšije iz prvoligaša Čapljine, Karlo i Ivan Buhać su postigli pet golova, te Granić i Puljić .

Na četiri utakmice u duelu prvoligaša, Radnik iz Hadžića je slavio u Konjicu, 1:3, Olimpik je na Otoci savladao Goražde, 3:1, dok je duel u Jajcu Metalege BSI Rudar Kakanj, odlučivali penala, nakon regularnog vremena, 1:1, bolji u penal seriji su bili gosti, 5:6, a Bratstvo je bilo bolje od Slavena, 2:0 .

Bivši premijerligaši Travnik i Budućnost iz Banovića su se provukli na gostovanjima u Novoj Biloj i Olovu, protiv Rudara, odnosno Stupčanice. Do 75. minute domaćini su imali prednost od 2:1, da bi Emir Baltić u pomenutoj minuti poravnao, 2:2, a  golza plasman u naredno kolo   je u 80. minuti dao Admir Goloman, 2:3 .

U Olovu domaći niželigaš Stupčanica je sedam minuta prije kraja imala rezultat, 0:0, da bi Eldin Trumić koji je ušao u 46. minuti, u 83' postigao gol za prolaz, 0:1 . Jedinstvo je na svom travnjaku tek u drugom poluvremenu u posljednjih 20 minuta slomilo otpor Krajine iz Cazina, 3:0 .

Prvoligaši Zvijezda, Orašje, TOŠK i GOŠK su zabilježili gostujuće pobjede, Zvijezda je slavila u Brčkom protiv Dizdaruše, 1:3,Orašje u Matićima, Napredak, 0:3, TOŠK U Maglaju, Moševac, 1:5 i GOŠK u Buturović Polju, 0:4 .

Izvlačenje parova 1 / 16 finala Kupa Bosne i Hercegovine će se obavit u petak, 13. septembra 2019. godine u prostorijama NS / FS BiH u Sarajevu u 13:00 sati, uz direktan prenos, a žrijeb će se moći pratiti uživo na zvaničnom YouTube kanalu NS / FS BiH.

Brčko : FK Dizdaruša - NK Zvijezda 1:3 ( Hodžić 90+1' / A. Jazvin 22'  Devedžić 35' 64' ) .

Matići: ŠD Napredak  - HNK Orašje 0:3 ( Mikić 51' Živković 65' Brčkalić 77' ) .

Maglaj: NK Moševac - NK TOŠK 1:5 ( Kovačić 85' / Škrijelja 4' Poturalić 49' 53' Bibić    58' Žižo 73'  ) .

Buturović Polje : FK Klis - NK GOŠK 0:4 ( Kulović 17' 25' Mašić 51' Rizvanocić 68'  ).

Bihać : NK Jedinstvo - FK Krajina 3:0 ( Jašarević 72'  Kladar 77' 82' ) .

Ljubuški : NK Ljubuški - HNK Čapljina 7:0 ( I. Buhač 10' 72' Granić 34' K. Buhač 26' 55' 63' Puljić 50'  ).

Han Bila : FK Rudar - NK Travnik 2:3 ( Imširović 20' Hodžić 60' / Čurić 19' iz 11m. Baltić 75' Goloman 80' ) .

Olovo : NK Stupčanica - FK Budućnost  0:1 (  Trumić 83' iz 11m. ) .

Konjic : FK Igman - FK Radnik 1:3 ( Omanović 63' /  Podrug 56' 58' Buljubašić 62'  ).

Gračanica : FK Bratstvo - NK Slaven 2:0 ( Mujčić 46' Bajić 51' ) .

Sarajevo : FK Olimpik - FK Goražde 3:1 ( Pandža 38' Džafić 59' Kotarević 87' / Tatar 69' ) .

Jajce : NK Metalleghe BSI - FK Rudar Kakanj 1:1 ( Jolović 71' / Bešić 15' ), penali, 5:6 .