Krupa kući pevajući

Derbi šestog kola Prve lige Republike Srpske,   igran u u Prijedoru zasluženo je pripao  gostujućem  sastavu iz Krupe na Vrbasu. Dobil su oni Rudar Prijedor rezultatom 2:1. Nakon ovog duela Krupa se osamila na vrhu. Ima tri boda više od današnjeg protivnika.

Gledaoci u Prijdoru su mogli da vide tvrdu i borbenu utakmicu, a odličile su ipak nijasne. Možda je i sportska sreća bila na strani tima Zorana Marića, ali se njihovoj pobedi nema šta zameriti. Krupa je povela preko Golubovića. On je savladao čuvara mreže Rudar Prijedora u 10 minuti. Bio je to i prvi pogodak koji je tim Igora Jankovića primio ove sezone.

Samo šest minuta nakon toga Bojan Burazor vraća domaćina u igru. Jednu odbijenu loptu je sjajno zahvatio i smetio iza leđa Vasilija Kolaka. Bio je to i rezultat prvog dela.

Nastavak je doneo nešto oprezniju  igru oba tima, a pobednik je rešen u 60 minuti. Josip Miketek iz slobodnog udarca vara Hamzabegovića i to je konačan rezultat sureta.

Do kraja meča  videli smo jednu nervoznu igru oba tima, a u samom finiši su zbog obostranog udaranja isključeni Bojan Burazor i Josip Miketek.

Rudar Prijedor – Krupa     1:2 (1:1)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 800. Sudija: Dražen Mirić (Bijeljina) . Strelci: Burazor u 16. za Rudar Prijedor, a Golubović u 10. i Miketek u 60. minutu za Krupu. Žuti kartoni: Pavlović, Zekanović, Pekija (Rudar Prijedor), Dujaković (Krupa). Crveni kartoni: Bojan Burazor (Rudar Prijedor) i Igor Makitan (Krupa) u 90+3. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović , Matović , Milović , Pekija , Savanović  (od 81. O. Petrović ), Burazor , Jaćimović , Pavlović  (od 65. Kalesić ), Marić , Zekanović , Maksimović  (od 60. Šikanjić ).

KRUPA: Kolak , Makitan , Lukić  (od 86. Blažević ), Dujaković , Palić , Bilal , Filipović , Maksimović , Miketek , Mandić  (od 90+4. Šipovac ), Golubović  (od 70. L. Nikolić )..

Kozara 2 : 1 Jedinstvo
Slavija 2 : 0 Željezničar Sport Team
Modriča Alfa 2 : 0 Tekstilac
Rudar Prijedor 1 : 2 Krupa