Milići gaze prema vrhu

Milići su nastavili seriju odličnih igara i dobrih rezultata. U šestom kolu Druge lige, grupa Istok, upisali su svoju treću pobjedu u prvenstvu, savladavši Stakorinu sa ubjedljivih 3:0.

Sigurno do tri boda: FK Milići

Ni izuzetno teško vrijeme za igru, nije spriječilo trijumf Milićana nad gostima iz Čajniča. Od početka utakmice vidjela se velika želja i borbenost domaćih koji su od prvog sudijskog zvižduka krenuli jako i visokim presingom zbunili protivnika. Izgleda da je taktička priprema donijela rezultat, jer je već u 5. minutu lopta izgubljena na sredini terena koštala goste ranog gola. Brza kontra domaćih, lopta dolazi do D. Ćirkovića koji maestralno podvaljuje loptu iza leđa odbrane za Đurića, a on izlazi sam na golmana i šutom preko njega dovodi domaćine u vođstvo. Ovaj pogodak daje još više snage domaćim igračima, a gostima stvara nervozu,  a je već  nakon pet minuta došlo do povećanja prednosti. Na 20 metara loptu prima Marinković i dobrim driblinzima niže dva igrača gostiju, a treći ga, u želji da mu izbije loptu iz nogu, napucava, ali uz dosta sreće lopta se opet odbija do Đurića koji, kao i u 5. minutu, sa sedam  metara šutira pored golmana gostiju za 2:0. Nakon dva pogotka postignuta u deset minuta, Milićani staju na loptu i pokušavaju da smire tempo utakmice. Do prvog sudijskog prekida za hlađenje domaćini su odigrali superiorno i u drugu polovinu ulaze malo opušteniji i istrošeni pritiskom, što su gosti pokušavali da iskoriste centaršutevima i šutevima sa distance, ali sve je to bilo bezopasno za kapitena Đorđića,  kojem je ovo bio 50. nastup u dresu Milića. Do kraja prvog dijela, jedino je Marinković imao još jednu polušansu kada makazicama šutira pored samog gola gostiju.

U drugom poluvremenu domaćini totalno preuzimaju terensku incijativu, sa što više zadržavanja lopte umiruju utakmicu i utrčavanjima iz drugog plana pokušavaju doći do još jednog pogotka koji bi ovjerio nova tri boda. Izgledalo je  kao da Marinković psihički nije bio prisutan na utakmici,  jer je čak tri puta izlazio sam na golmana gostiju, a nijednom nije uspio da postigne pogodak. Veliku šansu za domaće propustio je i Vidović koji izlazi sam pred Marića, ali njegovu namjeru golman čita i sprječava novi pogodak u svojoj mreži. Igra gostiju se velikim dijelom  drugog poluvremena svodila na pokušaje prodora sa boka ili neke kontranapade, ali izabranici Ranka Lalovića su stajali čvrsto na terenu i nijednog trenutka nisu dozvoljavali da se opasno priprijeti njihovom kapitenu. Pred sam kraj, iako je po prikazanom svima bilo jasno da su domaći odigrali bolju utakmicu od gostiju iz Čajniča i da bodovi ostaju u Milićima, tačku stavlja Jolović koji sa nekih 28-30 metara, iskosa, šalje loptu preko živog zida, za konačnih 3:0

Tri boda su Milićane dovela na peto mjesto na tabeli.

''Pošto smo čuli da Stakorina ima veoma mladu i dobru ekipu, maksimalnom snagom smo ušli u utakmicu i od prve minute jasno stavili do znanja da bodove u Milićima nećemo lako prepustiti. Može se reći da su velika borbenost i želja, pored dobro odigrane utakmice, najveću prevagu odnijele na ovom meču,  jer svi znamo da je ekipa iz Čajniča veoma neugodna i dobro kažnjava sve greške. Jedinu zamjerku šef struke  je imao na drugoj polovini prvog poluvremena kada smo, nakon 2:0 i dobre igre, malo popustili u taktičkom i fizičkom segmentu, ali na sreću nismo zbog toga kažnjeni. U drugom dijelu smo totalno nadigrali goste, ali, po prikazanom, Marinković nije imao svoj dan jer je propustio nekoliko odličnih šansi. Plašili smo se da zbog velikih promašaja ne primimo neki pogodak, pa utakmicu dovedemo do napetosti, ali uspjeli smo da odigramo zrelo i kvalitetno do kraja. Nakon prva dva kola i dva kiksa, napravili smo seriju od 10 bodova iz 4 kola, a  tri utakmice na svom terenu odigrali bez primljenog pogotka, tako da se nadamo da smo napokon počeli da prikazujemo igru po kojoj smo bili prepoznatljivi i koja nas je dovela do šampionske titule u Regionalnoj ligi, grupa Istok. Ovom prilikom želim da, u ime kluba, čestitam kapitenu Đorđiću jubilarnu, pedesetu utakmicu koju je odigrao u crveno-crnom dresu.  Gostima iz Čajniča zahvalio bih se na fer i sportskoj igri. U nekim od vaših tekstova pročitao sam da ih  je jedan od klubova pohvalio da su najkorektnija ekipa u ligi, i po prikazanoj igri u ovom meču, sigurno je da su i od nas  zaslužili takav kompliment. Još da napomenem da nam je povratak Srđana Borića, koji je skoro šast mjeseci zbog povrede bio van terena, veliko pojačanje koje će nam u predstojećim utakmica mnogo značiti“, istakao je Ratko Đurić, dvostruki strijelac na ovom susretu.

Milići – Stakorina (Čajniče) 3:0 (2:0)