Šekovići lako do bodova u gostima

Šekovići su u šestom kolu regionalnog Istoka upisali prvu pobjedu u gostima u ovoj sezoni. Izabranici Dejana Đukanovića savladali su u Batkoviću domaće BSK Ledince sa ubjedljivih 1:3.

Lako do prvih bodova u gostima: OFK Šekovići

Šekovljani su u Ledince krenuli odlučni da kući donesu prve bodove sa strane i tako su i ušli u meč. Dobro organizovanim napadima stvorili su nekoliko prilika preko Čelića, R.Filipića i Ninića, ali golman domaćih je sigurno čuvao svoju mrežu.Petnaest minuta prije odlaska na odmor, Ninić izvodi slobodan udarac,  šuta u golmana koji je loptu slabo izboksovao, a R. Filipić se najbolje snalazi i pogađa praznu mrežu. Sa rezultatom 0:1  odlazi se na odmor, iako su i domaći igrači stvorili nekoliko polušansi.

U drugo poluvrijeme domaćin ulazi ozbiljnije, dok su gosti prvih desetak minuta igrali u nekom grču i to ih je koštalo primljenog pogotka. U 56. minutu jedan domaći igrač sa desne strane centrira, loptu po zemlji šalje u pet metara, gdje se najbolje snalazi napadač Veselinović i poravnava rezultat. Šekovljanima nije dugo trebalo da se konsoliduju i već nakon dva-tri minuta, nakon jedne kontre,  Popović ima šansu da promijeni rezultat jer izlazi sam na golmana i puca direktno u njega. U 62. minutu kombinuju Ninić  i Đukanović koji loptu šalje Lukiću, a on sa 16 metara majstorski pogađa za 1:2. Napadali su domaći i pokušavali još jednom doći do poravnanja, ali bezuspješno.  U 81. minutu Filipić je povukao loptu sa centra, krenuo na samog golmana, a bek domaćih ga sustiže i faulira u kaznenom prostoru, a sudija bez dileme pokazuje na bijelu tačku. Sa 11 metara siguran je bio Ninić, koji je, svojim sedmim pogotkom u sezoni, svome timu donio vođstvo od 1:3. Domaći ostaju sa deset igrača, jer je, zbog drugog žutog kartona, teren morao napustiti Arsenović. Šekovljani nisu uspjeli iskoristiti prednost igrača više i povećati rezultat, ali tri pogotka su im bila više nego dovoljna za slavlje i nova tri boda.

Trijumf je Šekoviće podigao za dva mjesta na tabeli, pa su sada četvrti, sa bodom manje nego što imaju tri prvoplasirane ekipe.

„Poslije poraza u Kupu RS, u Batković smo krenuli samo sa jednom željom – da se iskupimo za neuspjeh i kući se vratimo sa bodovima. Iako smo bili poprilično oslabljeni, bez nekoliko standardnih prvotimaca, uspjeli smo da se izborimo za prve bodove na strani i vežemo dvije pobjede. Nadam se da ćemo treću u nizu upisati već u nedjelju kada nam u goste dolazi Jedinstvo iz Roćevića, opasna ekipa, ali kao što se već zna, naš Gradski stadion je neosvojiv“, kazao je David Marković, najmlađi prvotimac Šekovića.

FK BSK Ledinci (Batković) – OFK Šekovići 1:3 (0:1)

Stadion Lipik

Gledalaca:30

Sudija: Boško Rakić (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 R.Filipić u 32, 1:1 Veselinović u 56, 1:2 Lukić u 62, 1:3 Ninić u 82 (KU)

Žuti kartoni: Marković (Šekovići)

Crveni karton: Slađan Arsenović (BSK Ledinci) u 81.

BSK Ledinci: Mitrović, Nikolić, Omerbegić, Trivunić, Veselinović (od 63. Radić), Čembić, Tomić (od 87. Minić), Čavić, Nedić (od 70. Kuzman), Arsenović, Marić

Trener: Ostoja Nikolić

Šekovići: Pejanović, Lukić, Šarčević, Čelić (od 70. Kovačević), Korać, Ninić, Popović, R.Filipić, Radojčić, Đukanović, Marković (od 87. Kojić)

Trener: Dejan Đukanović

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci