Derbi 7. kola igra se u Gradačcu gdje sedmoplasirana Zvijezda, 10 bodova čeka lidera sarajevskog Olimpika koji ima šest bodova više od domaće ekipe. Jedno je sigurno da će stadion Banja " Ilidža " biti dobrano popunjen, Zvijezda je prije početka ovogodišnje sezona bila jedan od kandidata za sami vrh, ali ekipa iz Gradačca nije pružala igre kakve su se od njih očekivale, naročito u gostima, gdje je poražena od Budućnosti, 0:5 i Bratstva, 0:3 .
Prvi pratilac Olimpika, bivši premijerligaš GOŠK gostuje kod najvećeg razočarenja ekipi bihaćkog Jedsinstva koje je na pretposlednjem mjestu sa svega 4 boda. Bišćani nemaju drugog izbora sem pobjede, ali i Gabeljani imaju silni motiv da povoljnim rezultatom sa ovog gostovanja ostanu u utrci za prvo mjesto.
I u Travniku se igra jedan od derbija gdje se sastaju domaća petoplasirana istoimena ekipa, 10 bodova i trećeplasirani kakanjski Rudar koji ima dva boda više od domače ekipe, dok će četvrtoplasirani TOŠK (12 bod. ) na noge banovićkoj Budućnosti koja je u zoni ispadanja, 6 bodova.
Šestoplasirana Čapljina koja je u veoma dobroj seriji, očekuje novu pobjedu, ovaj put na svom terenu protiv Radnika iz Hadžića, kao i konjički Igman koji ima dvije vezane pobjede, pa s pravom očekuje na svom terenu protiv Slavena iz Živinica nastavak pobjedničkog niza i napredovanje na prvoligaškoj tabeli.
Bivši premijerligaš Metalege je kao Jedinstvo na dnu tabele i na svojoj Piroti nema drugog izbora sem pobjede, protiv gračaničkog Bratstva koje je u seriji od tri uzastopne pobjede .
Desetoplasirano Goražde, 8 bodova je domaćin fenjerašu ekipi Orašja, Goraždaci bi pobjedom, koju, naravno očekuju, mirnije ušli u nastavak prvenstva, dok bi novi poraz oraške Labudove mogao skupo koštati .
Subota, 21. septembar u 15:30 sati,
Gradačac : NK Zvijezda - FK Olimpik , glavni sudija : Sanel Silić (Cazin), pomoćnici :
Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Sahib Smriko (Zenica) , 4. sudija : Dragan Stojić (Mostar), dodatni 5 : Mirza Kazlagić (Cazin), dodatni 6: Josip Martinović (Čapljina), delegat : Željko Soko (Čapljina), posmatrač : Josip Martinović (Novi Travnik) .
Banovići : FK Budućnost - NK TOŠK , Deni Ćatibović, , Edin Redžović i Alen Gluho, Benjamin Deljković svi Sarajevo, Mato Itrić (Brčko), Fuad Zahirović (Novi Travnik) .
Goražde : FK Goražde - HNK Orašje , Jure Delić (Mostar), Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Silvio Bubalo (Mostar), Semir Sarajkić (Sarajevo), Adnan Kantić (Sarajevo), Boro Matan (Livno) .
Konjic : FK Igman - NK Slaven , Kenan Bajraktarević (Orašje), Josip Vorgić (Domaljevac) i Filip Jarić (Brčko), Darko Gedžić (Brčko), Alen Mujkanović, Muamer Bureković oba Zenica .
Travnik : NK Travnik - FK Rudar , Dario Karačić (Čitluk), Armin Jelin (Mostar) i Edis Trklja (Sarajevo), Emir Spahalić (Mostar), Armin Ćerić (Čapljina), Jakov Tabak (Tomislavgrad) .
Bihać : NK Jedinstvo - NK GOŠK , Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Čejvanović (Tuzla) i Emir Delić (Zenica), Mahir Mehmedičević (Gradačac), Frano Klišanin (Livno), Edis Zukić (Tuzla) .
Čapljina : HNK Čapljina - FK Radnik , Mario Pejić (Grude), Oliver Žilić (Vitez) i Mirza Čehaja (Goražde), Antoni Bandić (Grude), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Niko Lacić (Brčko ) .
Jajce : NK Metalleghe BSI - NK Bratstvo , Ilija Živković (Orašje), Marko Brezović (Kostrč) i Mario Grgić (Odžak), Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Berin Pilav (Sarajevo), Željko Perić (Mostar) .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |